Фестиваль науки – 2024: Майстер-клас «Як реально працює відкрита наука: поширюємо препринти, програмний код та вихідні дані»

09 травня 2024 року
Київський столичний університет імені Бориса Грінченка

09 травня 2024 року в рамках Фестивалю науки – 2024 у Бібліотеці Київського столичного університету імені Бориса Грінченка відбувся майстер-клас «Як реально працює відкрита наука: поширюємо препринти, програмний код та вихідні дані».

Спікером заходу був Сергій Назаровець, науковий співробітник Бібліотеки Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, кандидат наук із соціальних комунікацій, який проаналізував принципи та практики відкритої науки, зосередивши увагу наукових та науково-педагогічних працівників Університету на важливості доступу до препринтів, програмного коду та вихідних даних досліджень.

Учасники майстер-класу отримали практичні рекомендації щодо поширення своїх наукових результатів через тематичні репозитарії та роботи з відкритими інструментами, що не лише сприяє прозорості наукових досліджень, але й збільшує їхню цитованість та доступність. Також присутні обговорили потенційні виклики та можливості, що відкриваються перед науковцями у цьому напрямку.

Майстер-клас став важливим кроком у підвищенні обізнаності наукової спільноти Університету щодо значення відкритої науки та необхідності активного використання цифрових інструментів для поширення результатів своїх досліджень серед міжнародної академічної аудиторії.

Презентація майстер-класу доступна за посиланням.

Матеріали надані НМЦ досліджень, наукових проєктів та програм

Фестиваль науки – 2024