Загальноуніверситетський мовно-літературний конкурс «Словник Грінченка та сучасність»

29 квітня 2024 року
Київський столичний університет імені Бориса Грінченка

29 квітня 2024 року відбувся фінал Загальноуніверситетського мовно-літературного конкурсу «Словник Грінченка та сучасність». Конкурс традиційно проходив у два етапи. Під час першого, підготовчого, етапу здобувачі освіти обирали слова зі «Словник української мови Грінченка» і додавали до них тлумачення із сучасних українських та іноземних словників, ілюстрації, цікаві факти тощо. На цьому етапі найкращий результат продемонстрували представники:

• Факультету журналістики – 35 слів;
  • Факультету суспільно-гуманітарних наук – 34 слова;
  • Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти – 32 слова.

Цьогоріч опрацьовано 169 слів.

Під час другого, фінального, етапу конкурсу за право стати кращим знавцем рідного слова, щедро акумульованого у «Словнику української мови Грінченка», змагалось чотирнадцять команд. Студенти-грінченківці творчо поставилися до підготовки запропонованих завдань: поєднання слів у пари, написання історії, інтерпретація слів, написання «монологу Бориса Грінченка». Шквал емоцій у присутніх в залі викликав показ інсценізованих інтерпретацій слів.

Підсумувавши результати обох етапів конкурсу, журі, очолюване доктором філологічних наук, професором, завідувачем кафедри української мови Михайлом Вінтонівим, визначило переможців. Перше місце посіла команда «Каламбур» Факультету романо-германської філології. Друге – команди «Мовні архітектори» Факультету журналістики і «Перекотиполе» Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти. Третє – команди «Педагогічний запал» Факультету педагогічної освіти, «Гаївочки» Факультету української філології, культури і мистецтва, «Ловці слів» Факультету права та міжнародних відносин, «Невловимі» Факультету суспільно-гуманітарних наук.

Перемогу у номінаціях здобули:

• «Патріотизм» – команда «ФеМіаМуХ» Факультету музичного мистецтва і хореографії;
  • «Поєднання лаконічності й змісту» – команда «Молотоборці» Факультету образотворчого мистецтва і дизайну;
  • «Креативність» – команда «Мак» Факультету східних мов;
  • «Оригінальність і неповторність презентації» – команда «Бігці» Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту;
  • «Синергія різних видів мистецтв у виступі» – команда «Лексичні ловці» Факультету інформаційних технологій та математики;
  • «Взаєморозуміння команди» – команда «Гречаники 2.0» Факультету економіки та управління;
  • «Командний дух і яскравість презентації» – команда «Рожеві пандочки» Фахового коледжу «Універсум».
  • Вітаємо переможців та учасників Загальноуніверситетського мовно-літературного конкурсу «Словник Грінченка та сучасність».

Бажаємо успіхів у навчанні, натхнення, творчих та інтелектуальних злетів! Запрошуємо до участі наступного року!

Матеріали надані НМЦ соціально-гуманітарної взаємодії та організації дозвілля студентів

«Словник Грінченка та сучасність»