Дата: 22 травня 2019 року

Час: 11:30 - 13:00

Місце: вул. Маршала Тимошенка, 13б, ауд.407

Надзвичайно цікавий майстер-клас на тему «Теорія ігор: прийняття стратегічних рішень в умовах невизначеності та конфлікту» провів для Наукового товариства у середу, 22 травня, Прошкін Володимир Вадимович, доктор педагогічних наук, професор кафедри комп’ютерних наук і математики Факультету інформаційних технологій та управління Університету Грінченка.

Конкурентна взаємодія, переговори, розподіл соціальних благ, ядерний потенціал держав, виборчі технології, аукціони - хто виграє та де шукати win-win-win рішення? Людина є частиною багатьох систем: родини, компанії, громади, країни тощо. Отже, так чи інакше кожного разу ми всі потрапляємо у гру. Чи знаємо правила і закономірності, чи ефективні наші рішення, чи враховуємо програші і не тільки свої…? Про все це і навіть більше говорили в рамках 1,5-годинного майстер-класу.

Насамперед, професор розповів про один з інструментів вирішення складних проблем - теорію ігор, науку про прийняття рішень за умов невизначеності, тобто те, що ми робимо кожен день. Учасники дізналися, з чого взагалі бере початок гра, починаючи з історичних часів і що вивчає сучасна теорія ігор? Різноманітні ситуації, в яких перетинаються особисті інтереси: конкурентна взаємодія, переговори, розподіл соціальних благ, аукціони та багато іншого. Також було розглянуто поняття «рівноваги за Нешем», де всі дізналися чому вона є одним з ключових понять в сучасній економіці.

Звісно, майстер-клас супроводжувався грою. Професор запропонував учасникам зіграти у декілька ігор (гра Нім, гра з протилежними інтересами супротивників і т.д.), щоб якнайкраще показати, як правильно приймати рішення, обирати стратегію і йти до перемоги.

Отже, учасники засвоїли головний урок теорії ігор, який полягає у тому, що необхідно поставити себе на місце іншого гравця у вирішенні тієї чи іншої ситуації.

Дякуємо професору за надцікавий майстер-клас!

22.05.2019р. - Майстер-клас «Теорія ігор»