V щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція "Дослідження молодих учених у контексті розвитку сучасної науки"

preview 11 03 str rozv osv9 квітня 2015 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

9 квітня 2015 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася V щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція «Дослідження молодих учених у контексті розвитку сучасної науки».

До учасників конференції з вітальним словом звернулася проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор Людмила Леонідівна Хоружа.

Модератором пленарної частини конференції стала Дудар Ольга, голова Ради молодих учених Київського університету імені Бориса Грінченка, доцент кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання Інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат історичних наук.

На пленарному засіданні конференції «Актуальні дослідження молодих учених» з доповідями виступили: Єсипенко Дмитро, молодший науковий співробітник відділу шевченкознавства Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України (тема доповіді «Шевченків “Кобзарь” на селі»: до історії створення та першопублікацій студії Бориса Грінченка»); Прошкін Володимир, завідувач науково-методичного центру досліджень, наукових проектів та програм Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, доцент (тема доповіді «Наукова школа як провідний чинник становлення молодих дослідників»); Варченко-Троценко Лілія, молодший науковий співробітник центру ІКТ-компетенцій науково-дослідної лабораторії інформатизації освіти Київського університету імені Бориса Грінченка (тема доповіді «Використання ІКТ у викладацькій діяльності»); Коваль Олена, директор Національного інформаційного центру зі співробітництва з ЄС у сфері науки та технологій (тема доповіді «Горизонт 2020»: можливості для України»); Тютюнник Ростислав, курсант Навчально-наукового інституту підготовки фахівців для експертно-криміналістичних підрозділів Національної академії внутрішніх справ (тема доповіді «Актуальні проблеми антикорупційної діяльності»); Лещенко Наталка, волонтер, фольклорист Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського (тема доповіді «Зберігаємо українське: досвід волонтерсько-просвітницької роботи»).

З відеодоповіддю «Бізнес і наука: умови співробітництва» до учасників конференції звернувся Покатило Олексій, магістр з менеджменту (London Business School), засновник компанії “Livingston Research” (Україна), співзасновник компанії “100 Mentors” (Великобританія), який на реальних прикладах розповів про можливості ефективного співробітництва науки та бізнесу.

Також під час пленарного засідання відбулася онлайн-дискусія «Портрет сучасного європейського молодого вченого» з Самохваловим Всеволодом, науковим співробітником Форуму Центральної Азії Кембриджського університету (Великобританія), доктором філософії міжнародних відносин. Під час дискусії учасники конференції обговорили якими чином європейська спільнота підтримує молодих дослідників і чи є різниця у ставленні до них в Україні та Європі.
З’ясували можливості співробітництва молодих вчений України з європейськими колегами.

Продовженням пленарного засідання конференції став науковий дискурс молодих учених (модератор – Гріньова Ольга, голова Ради молодих учених Педагогічного інституту, доцент кафедри психології Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат психологічних наук).