Всеукраїнська науково-практична конференція

“Моніторинг якості освіти: теорія та практика”

16-17 грудня 2009 року в Університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція “Моніторинг якості освіти: теорія та практика”. У заході взяли участь провідні вчені, науковці, педагоги, аспіранти, магістранти та студенти, які представили державні наукові установи, вищі навчальні заклади та інститути післядипломної педагогічної освіти різних регіонів України: Тернопільщини, Вінниччини, Житомирщини, Черкащини, Донеччини, Миколаївщини, Запоріжжя, Сумщини, Чернігівщини, Одещини, Київщини, Дніпропетровщини, Львівщини та Волині.

Мета конференції полягала в тому, щоб обговорити методологічні, методичні, технологічні проблеми моніторингу в системі освіти; обмінятися досвідом проведення моніторингових досліджень в освітніх установах, а також привернути увагу громадськості, державних діячів і політиків, науковців, освітян до цього питання.

Було розглянуто актуальні питання напрямів розвитку освітнього процесу в Україні. Зокрема, проблеми якості освіти в контексті цивілізаційних змін, методологічні підходи до визначення якості загальної середньої освіти, управління якістю освіти.

У конференції взяли участь провідні науковці України: О.І. Ляшенко, академік-секретар відділення дидактики, методики та інформаційних технологій в освіті АПН України, доктор педагогічних наук, професор; О.Г. Ярошенко, член-кореспондент АПН України, професор кафедри теорії та методики навчання природничо-географічних дисциплін НПУ імені М.П. Драгоманова, доктор педагогічних наук; Л.І. Даниленко, директор Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти Університету менеджменту освіти АПН України, доктор педагогічних наук, професор; М.П. Лещенко, завідувач кафедри педагогіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор педагогічних наук, професор; Н.В. Гузій, завідувач кафедри педагогічної творчості НПУ імені М.П. Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор.

Учасником конференції став професор кафедри психології і педагогіки Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації керівного складу і спеціалістів системи соціального захисту населення м. Москви, академік Російської академії природничих наук, доктор педагогічних наук, професор І.А. Ліпський.

Учасники конференції відвідали Центр моніторингу столичної освіти, ознайомилися з напрямами його діяльності з розвитку і впровадження інноваційних освітніх технологій.

За результатами конференції було схвалено резолюцію.

DSC01969 DSC01978
DSC01980 DSC02006