НДЛ грінченкознавства

2015 рік

13 травня 2015 року молодший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії грінченкознавства О. Бурко провела інтелектуальне коло «Фольклористична діяльність Бориса Грінченка у загальнослов’янському контексті». Перед зором студентів-другокурсників та магістрів Педагогічного інституту нашого університету відкрилася ще одна грань обдаровання Бориса Дмитровича. Він фольклорист. До його інтелектуального кола увійшли збирачі й видавці українських народних казок, пісень, анекдотів: М. Загірня – В. Кравченко – О. Василенко – А. Хведоренко – А. Малінка – М. Комар – П. Стебницький – М. Сперанський. Молодший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії грінченкознавства О. Мислива знайшла рецензії на праці Б. Грінченка: «Литература украинского фольклора. 1777 – 1900»; «Из уст народа. Малороссийские рассказы, сказки и пр.», опубліковані у німецькому виданні «Архів» (1902 р.).Таким чином, студенти Педагогічного інституту зробили спробу долучитися до інтелектуального кола дослідників-фольклористів.

13 травня 2015 року молодший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії грінченкознавства О. Бурко провела літературну вікторину «Борис Грінченко запрошує на гостину» для другокурсників Педагогічного коледжу. Оскільки студенти з наступного навчального року проходитимуть педпрактику, то їм було доцільно ознайомитися з українськими народними казками, які записував і видавав Борис Дмитрович. Він збирав їх на Катеринославщині, де вчителював; на Херсонщині, де працював; у Києві, де працював над «Словарем української мови». Як виявилось, казки українського народу мають спільні риси зі слов’янськими казками. Їх визначали за такими критеріями: тема, ідея, образи, мандрівні сюжети. Є надія, що студенти скористаються результатами дослідження під час ознайомлення школярів із українськими народними казками, аби ті відчувати себе європейцями на уроках читання.

SAM 8750  SAM 8755

SAM 8772  SAM 8782