Підготовка науково-педагогічних і наукових кадрів

в аспірантурі і докторантурі Київського університету імені Бориса Грінченка

Основною формою підготовки фахівців вищої наукової кваліфікації є аспірантура. В Київському університеті імені Бориса Грінченка на постійній основі здійснюється набір на навчання в аспірантурі з відривом та без відриву від виробництва за науковими спеціальностями:

• 07.00.01 – історія України
  • 07.00.02 – всесвітня історія
  • 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
  • 09.00.10 – філософія освіти
  • 09.00.11 – релігієзнавство
  • 10.01.01 – українська література
  • 10.01.06 – теорія літератури
  • 10.02.04 – германські мови
  • 10.02.15 - загальне мовознавство
  • 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
  • 13.00.02 – теорія та методика навчання української мови
  • 13.00.02 – теорія та методика навчання музики
  • 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
  • 13.00.05 – соціальна педагогіка
  • 13.00.07 – теорія і методика виховання
  • 13.00.09 – теорія навчання
  • 13.00.10 – інформаційно-комунікативні технології в освіті
  • 19.00.05 - соціальна психологія; психологія соціальної роботи
  • 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
  • 26.00.01 - теорія та історія культури (мистецтвознавство)

Навчання в докторантурі – за науковими спеціальностями:

• 10.01.01 – українська література
  • 10.01.06 – теорія літератури
  • 13.00.02 – теорія і методика навчання української мови
  • 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
  • 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.

Профіль підготовки аспірантів відповідає пріоритетним напрямам наукової діяльності університету та фактично охоплює всі напрями, за якими в університеті здійснюється підготовка фахівців за відповідними освітньо-кваліфікаційними рівнями.

Підготовка в аспірантурі університету здійснюється за рахунок:

Зарахування проводиться за результатами конкурсних вступних іспитів  у відповідності до рішення приймальної комісії.

До аспірантури на конкурсній основі приймаються особи, які мають повну вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста.

Вступники до аспірантури подають особисто такі документи:

1. Заяву на ім’я ректора університету
2. Особовий листок з обліку кадрів, завірений печаткою за місцем роботи або навчання з фотокарткою 4×6.
3. Список опублікованих наукових праць (за наявності) та їх ксерокопії (у разі їх відсутності – реферат з обраної спеціальності обсягом не менше 20 стор. комп’ютерного тексту через 1,5 інтервали, шрифтом 14);
4. Медичну довідку про стан  здоров’я за формою № 086-у;
5. Копію диплома про закінчення вищого навчального закладу із зазначенням одержаної кваліфікації спеціаліста або магістра та копію додатку до диплому, засвідчені в установленому порядку (особи, які здобули відповідну освіту за кордоном – копію нострифікованого диплома);
6. Посвідчення про складені кандидатські іспити (за наявності).
7. Копію паспорта (1,2 ст., сторінки реєстрації).
8. Копію ідентифікаційного коду.
9. Рекомендацію Вченої ради Університету до вступу в аспірантуру (за наявності).

Усі документи  подаються у паперовій папці-скорозшивачі з 2-ма конвертами з марками, 20 файлами та 5 аркушами паперу А4.

Паспорт та диплом про вищу освіту подаються вступником особисто.

У разі вступу до докторантури, крім того, подаються:

• Розгорнутий план дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук;
  • Копія диплома про присудження наукового ступеня кандидата наук (у разі здобуття відповідної освіти за кордоном – копію нострифікованого диплома).

Допуск до вступних іспитів до аспірантури виноситься приймальною комісією університету за результатами співбесіди вступника з передбачуваним науковим керівником, розгляду реферату та поданих наукових праць з урахуванням письмового висновку передбачуваного наукового керівника.

Особам, допущеним за рішенням  приймальної комісії  до  вступних випробувань в аспірантуру, надається відпустка для підготовки та складання іспитів згідно з чинним законодавством України – 10 днів на кожний вступний іспит.

Вступники до аспірантури складають вступні іспити зі спеціальності (в обсязі навчальної програми для спеціаліста або магістра), із філософії, однієї із іноземних мов (на вибір) в обсязі навчальних програм для ВНЗ ІV рівня акредитації, затверджених Міносвіти. Вступники, які на час вступу до аспірантури склали всі або декілька кандидатських іспитів, звільняються від відповідних вступних іспитів до аспірантури і їм зараховуються оцінки кандидатських іспитів.

Взаємозобов'язання університету та аспіранта, який навчається за бюджетні кошти, визначаються в угоді, за кошти фізичних та юридичних осіб – у контракті, які аспірант підписує з університетом одразу після зарахування.

За умови успішного завершення дисертаційної роботи аспіранти мають змогу її захищати у відповідних спеціалізованих вчених радах Київського університету імені Бориса Грінченка.

Термін навчання в аспірантурі з відривом від виробництва – 3 роки, без відриву від виробництва – 4 роки; у докторантурі – 3 роки.

Критерії відбору претендентів до аспірантури університету та підготовка науково-педагогічних і наукових кадрів в аспірантурі і докторантурі Київського університету імені Бориса Грінченка розроблені на підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про підготовку науково-педагогічних та наукових кадрів» від 01.03.1999 №309 та Положення про аспірантуру і докторантуру Київського університету імені Бориса Грінченка.

Документи приймаються:

з 25 серпня до 19 вересня 2014 року щодня (крім суботи та неділі)

з 900 до 1600 за адресою: вул. Воровського 18/2, кімн. 114

Довідки за тел.: (044) 272 15 83

Вступні випробування проводяться з 1 жовтня по 15 жовтня.

Зарахування до аспірантури і докторантури – 1 листопада.