І етап конкурсу «Словник Бориса Грінченка та сучасність» на кращу інтерпретацію слів

В рамках Грінченківської декади в Київському університеті імені Бориса Грінченка проводиться щорічний конкурс «Словник Бориса Грінченка та сучасність» на кращу інтерпретацію слів Словника Бориса Грінченка.

До участі в І етапі конкурсу запрошуються всі бажаючі. Представники наших Інститутів, Коледжу до 25 листопада 2015 року мають можливість підтримати свою команду (яка потім буде брати участь у II етапі конкурсу – розмістити на Вікі-порталі матеріали (посилання, зображення, відео, тексти) до слів Словника.

Представлення підготовчого етапу конкурсу відбудеться під час Грінченківської декади командами від підрозділів. Конкурс між студентськими інститутськими командами відбувається у два етапи.

Перший, підготовчий етап конкурсу, триває до 25.11.2015 р.

Студенти, використовуючи шаблон опрацьовують слова із словника Бориса Грінченка, (додають тлумачення з сучасних українських та іноземних словників, ілюстрації, аудіо-, відео ресурси, цікаві факти тощо).

Для початку слід увійти на Вікі-портал та створити свою Персональну сторінку (для цього скористайтесь шаблоном Сторінка студента ).

Якщо Ви хочете відображатись у списку учасників Конкурсу, то слід використати Шаблон учасника .

! Оцінюються лише ті слова, що потрапили в категорію підрозділу та заповнені у 2015 році .

До конкурсу допускаються команди, що набрали не менше 1000 балів (враховується креативність та кількість слів)

Свою кількість балів підрозділ може рахувати самостійно, за такими критеріями:

Критерій

Пояснення

Складність слова (коефіцієнт множення балів 1 або 2)

Наскільки слово є вживаним на сьогоднішній день: наприклад, слово «Абетка» є нескладним (то коефіцієнт – 1), а слово «Паздерник» – складним (бали множаться на 2)

Наявність додаткових посилань (на існуючі е-словники, або матеріали, або інші енциклопедії

(0-1 бали)

Якщо посилання є, вони дійсно корисні то – 1 бали, посилання відсутні – 0.

Наявність зображень

(0-1 бали)

Зображення є, вони відповідають слову – 1 бал, відсутні – 0.

Наявність цікавих фактів

(0-2 бали)

Якщо цікаві факти є, вони дійсно цікаві, то – 2 бали, посилання відсутні – 0.

Відео (демонстрація тлумачення слова)

(0-1 бали)

Відео є, цікаве, доречне – 1 бал, відсутнє – 0.

Аудіо (пояснення слова)

(0-1 бали)

Аудіо є, цікаве, доречне – 1 бал, відсутнє – 0.

Зв'язок з сучасністю

(0-2 бали)

Знайдено коректні визначення у сучасних словниках української мови – 3 бали, відсутні визначення з словників – 0.

Зв'язок з іноземними джерелами

(0-2 бали)

Знайдено коректні визначення слова у іноземних словниках – 3 бали, відсутні визначення – 0.

! За кожне просте слово можна набрати максимум 10 балів, за складне (з коефіцієнтом 2) – 20 балів.

Приклади оформлених слів

ІІ етап, (фінальний), Грінченківська декада.

Створення групи підтримки (Підрозділ створює групу підтримки, команда отримує по 1 балу за кожного представника, кількість рахується під час конкурсу, у представників групи підтримки має бути спільна атрибутика (шалики, футболки, бейджики, картки, тощо).

Кількість учасників команди, що представляє підрозділ – 5 осіб.

Кожна команда представляє 3 найкращі інтерпретовані слова.