Проект «Освітній простір Києва»

8 та 10 жовтня на базі Технологічного ліцею тренери - співробітники НДЛ інформатизації освіти Київського університету імені Бориса Грінченка під керівництвом проректора з питань інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності Н.В. Морзе за підтримки компанії «Майкрософт Україна» проводили семінари-тренінги для директорів київських ЗНЗ, що беруть участь у пілотному етапі проекту «Освітній простір Києва». Саме учасники семінарів-тренінгів стануть активними творцями функціонального освітнього простору на відміну від існуючої великої кількості різноманітних за формою та змістом освітніх інформаційних ресурсів, що мають на сьогодні обмежене коло користувачів та виконують різні завдання: одні з них спрямовані на інформування батьків про результати навчальних досягнень учнів в конкретній освітній установі, інші – виконують функцію створення бази методичних розробок для викладачів або майданчик для спілкування та обговорення певних методичних питань чи тем.

Учасниками семінару-тренінгу розроблено проекти планів інформатизації своїх навчальних закладів, за аналізом яких буде визначено центри ІКТ-компетентностей. Під час наступного етапу реалізації проекту на базі «Центрів ІКТ-компетентностей» буде здійснюватись навчання учителів навчальних закладів по наповненню змістом створених шаблонів ЗНЗ в освітньому просторі Києва. Вже найближчим часом команда кваліфікованих тренерів працюватиме з вчителями ЗНЗ для навчання їх ефективно використовувати навчальні інтерактивні технології у хмарі для розв`язання освітніх завдань.

 

26 вересня у Києві за ініціативи Київського університету імені Бориса Грінченка, науково-дослідної лабораторії інформатизації освіти та підтримки Головного управління освіти і науки КМДА, компанії «Майкрософт Україна», компанії Intel в Україні стартував проект «Освітній простір Києва». 
В рамках проекту передбачається створити єдиний освітній інформаційний простір, який би забезпечував взаємодію суб’єктів освітнього процесу, що базується на єдиних правилах та нормативних документах,  вільний доступ до інформаційних електронних ресурсів, які використовуються для розв’язання всіх освітніх завдань.
Реалізація проекту передбачає кілька етапів:
1 етап – пілотний, побудова дослідного зразка моделі електронного освітнього простору. Учасниками цього етапу проекту є 60 директорів середніх загальноосвітніх  навчальних закладів м. Києва та учителі цих закладів.
2-й етап -  на основі дослідного зразка  побудова електронного освітнього простору освіти Києва. Учасники цього етапу проекту – педагогічні колективи всіх загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва.
З метою ознайомлення із проектом та шляхами його реалізації Морзе Н. В., проректором Київського університету імені Бориса Грінченка, доктором педагогічних наук, професором, членом Національної академії педагогічних наук України 13 вересня 2012 року в Інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся тренінг для директорів районних науково-методичних центрів (РНМЦ). А вже, 26 вересня, за підтримки корпорації Інтел, участь у пілотному етапі проекту взяли директори ЗНЗ Голосіївського, Дарницького, Дніпровського та Печерського районів. Під час семінару-тренінгу, проведеного на базі Технологічного ліцею, директори ЗНЗ ознайомились із сучасними інструментами для ефективної організації навчально-виховного процесу, ресурсами Інтел, які пропонуються вчителям усіх предметів для впровадження та удосконалення формуючого оцінювання, створення методичних матеріалів тощо. Переглянуті сервіси Веб2.0 викликали бажання у адміністраторів створити свої особисті блоги та сайти навчальних закладів.
Команда тренерів-наукових співробітників НДЛ інформатизації освіти (Буйницька О.П., Гущина Н.І., Василенко С.А., Кузмінська О.Г., Кочурян А.Б.) під керівництвом Морзе Н.В. і учасники семінару-тренінгу відзначають готовність адміністраторів освіти сприймати нові знання, підвищувати ефективність діяльності педагогічних колективів, інтегруючи ІКТ в роботу кожного педагога.

За ініціативи Київського університету імені Бориса Грінченка, науково-дослідної лабораторії інформатизації освіти та підтримки Головного управління освіти і науки КМДА, компанії «Майкрософт Україна», компанії Intel в Україні 26 вересня 2012 року стартував перший, пілотний етап проекту «Освітній простір Києва», учасниками якого є 60 директорів загальноосвітніх начальних закладів.
Для директорів ЗНЗ Оболонського, Подільського, Святошинського, Солом’янського та Шевченківського районів дводенний тренінг під керівництвом Морзе Н. В., проректора з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності Київського університету імені Бориса Грінченка, доктора педагогічних наук, професора, члена Національної академії педагогічних наук України буде проведено 8 та 17 жовтня.
Директорів ЗНЗ Голосіївського, Дарницького, Деснянського, Дніпровського та Печерського районів, команда тренерів-наукових співробітників НДЛ інформатизації освіти запрошує 10 жовтня на другий день тренінгу.
Місце проведення - Технологічний ліцей