4 - 5 квітня 2014 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

4-5 квітня 2014 року у Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася V щорічна Міжнародна наукова конференція «Літературний процес: мова мистецтв і мистецтво мови».

Учасників конференції привітав ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України Віктор Олександрович Огнев’юк – його вітальне слово зачитали модератори пленарного засідання.

У цьогорічному заході взяли участь провідні вчені наукових інституцій та вищих навчальних закладів України (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка, Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Львівський національний університет імені Івана Франка та ін.), а також зарубіжжя (Бакінський слов’янський університет (Азербайджан), Туринський університет (Італія), Білостоцький університет (Польща), Московський державний педагогічний університет (Росія).

Пленарне засідання модерували: О.Є.Бондарева, директор Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, професор; Я.О.Поліщук, завідувач НДЛ літературознавства Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, професор; О.В.Еременко, професор кафедри української літератури, компаративістики і соціальних комунікацій Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, професор.

На пленарному засіданні виступили: Алессандро Айрес, професор Туринського університету (Італія), доктор філології (доповідь на тему «Мова мистецтва в оповіданнях Ґустава Герлінґа-Ґрудзінського»); Галич Валентина Миколаївна, професор кафедри журналістики Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор філологічних наук, професор (доповідь на тему «Шевченкіана Гончара-публіциста як гіпертекст»); Салата Оксана Олексіївна, завідувач відділу всесвітньої історії Національного науково-дослідного інституту українознавства і всесвітньої історії (доповідь на тему «Ретроспекція образу Тараса Шевченка в окупаційній пресі 1941—1944 рр.); Поліщук Ярослав Олексійович, завідувач НДЛ літературознавства Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, професор («Ребрендинґ Шевченка: контекст Євромайдану»); Новрузов Рафиг Манаф оглу, професор кафедри теорії і практики перекладу Бакінського слов’янського університету, доктор філологічних наук (доповідь на тему «Образ забытого пророка в восприятии Александра Вельтмана»); Хавкіна Любов Марківна, завідувач кафедри журналістики Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, доктор наук із соціальних комунікацій, професор (доповідь на тему «Категорія іміджу в соціокомунікаційному просторі та в системі журналістської освіти»); Афанасьєв Юрій Львович, завідувач кафедри дизайну Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор (доповідь на тему «Мистецтво як не-мова»).

У виконанні заслуженого діяча мистецтв України, доцента кафедри академічного та естрадного вокалу Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка О.П.Петрикової прозвучали музичні композиції на слова Тараса Шевченка.

Після пленарного засідання вчені поділилися своїми найновішими науковими здобутками і виголосили доповіді у кількох секціях, розглянувши проблеми індивідуального авторського голосу в художньому тексті, формування читача у середній та вищий школі, сучасні дискурси стилю, медіа як гіпертекст мистецтва та ін.

Учасники конференції також відвідають Національний етнографічний заповідник «Переяслав».

Теоретична проблема мови мистецтв стала однією з центральних для обговорення на цьогорічній конференції.