VII щорічні Грінченківські читання "Борис Грінченко - відомий і невідомий"

DSC053669 грудня 2014 року
м. Київ, вул. Маршала Тимошенка, 13-Б, читальна зала бібліотеки

9 грудня 2014 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка в рамках Грінченківської декади та Дня Університету відбулися VII щорічні Грінченківські читання «Борис Грінченко – відомий і невідомий».

Під час відкриття Грінченківських читань з вітальними словами до учасників заходу звернулися: Хоружа Людмила Леонідівна, проректор з наукової роботи Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор та Гальченко Сергій Анастасійович, заступник директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник. Відбулася декламація авторської поезії «Борис Грінченко» Башкірової Ольги Миколаївни, доцента кафедри української літератури, компаративістики і соціальних комунікацій Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, члена Національної спілки письменників України, кандидата філологічних наук.

Пленарне засідання читань розпочалося з презентації першої книги «Народопросвітня спадщина» багатотомного зібрання творів Бориса Дмитровича Грінченка (презентацію провели: Мовчун Антоніна Іванівна, завідувач науково-дослідної лабораторії грінченкознавства Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук та Яременко Василь Васильович, провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії грінченкознавства Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат філологічних наук, професор).

З доповідями на VII Грінченківських читаннях виступили: Кальницький Михайло Борисович, києвознавець, історик, журналіст (тема доповіді «Грінченко в Києві»); Левітас Фелікс Львович, завідувач кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор історичних наук, професор (тема доповіді «Елітна проза Бориса Грінченка «Брат на брата» як історико-філософське джерело»); Кіраль Сидір Степанович, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор філологічних наук (тема доповіді «Панько Куліш у листуванні Трохима Зіньківського з Борисом Грінченком»); Ряба Світлана, студентка V курсу групи ПОм-1-14-2.0д Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка (тема доповіді «Науково-творчі кола Б.Грінченка, М. Лисенка, В. Верховинця: культурно-просвітницька діяльність на рубежі ХІХ – початку ХХ ст.»).

Наприкінці пленарного засідання з заключним словом виступив Огнев’юк Віктор Олександрович, ректор Університету, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України.

Завершальною частиною заходу стала презентація першого студентського наукового квесту «Літproject». І серія: «Борис Грінченко», яку провела Ангелова Мар’яна Степанівна, завідувач навчально-виробничого комплексу «АстудіЯ» (Центру телерадіожурналістики) Київського університету імені Бориса Грінченка.

P1020363
P1020364