День Університету

univer9 грудня 2010 р.
Урочистості з нагоди Дня Університету та 147-ї річниці від дня народження Бориса Грінченка

9 грудня 2010 р. традиційно прозвучали фанфари щорічного феєричного свята "День Університету". В піднесеній атмосфері грінченківська родина зустріла свій 136-річний День народження. У цей день зустрічаються давні друзі, двері відкриті для всіх бажаючих приєднатися до святкового дійства.

Славна історія університету складає 136 років, за цей час з його стін вийшла ціла армія фахівців – 48 тисяч 760! З них більше 7 тисяч – вчителів початкової освіти, 20 тисяч – вихователів дитячих садків.

Цьогорічний День Університету було відзначено відкриттям басейну і чудовим святковим концертом, який став подарунком для всіх присутніх. Святкову атмосферу створювали вітальні-презентації інститутів, виставка підручників і посібників викладачів, вернісаж картин. Лунали щирі вітання, вручались нагороди і подарунки.

Університет привітала Київська міська адміністрація в особі Новохатька Л.М – заступника голови Київської міської державної адміністрації з соціальних питань; Горюнової В.З. – голови Головного управління освіти і науки м. Києва. Також Університет привітав голова Оболонської державної адміністрації м. Києва Антонов В.І.

Грінченківців привітали друзі Університету: поет, письменник, політик, Герой України – Драч І.Ф.; голова Київської міської організації профспілкового комітету працівників освіти і науки України – Яцунь О.М.; директор Інституту журналістики Національного університету імені Т.Г. Шевченка – Різун В.В., Президент "Клубу випускників", директор Скандинавської гімназії, кандидат педагогічних наук – Пушкарьова Т.Е.

Доброю традицією стало на святкуванні Дня університету відзначати провідних викладачів вищою університетською нагородою – медаллю Бориса Грінченка, а кращих студентів – іменною стипендією Бориса Грінченка.

За високу професійну майстерність, активну громадську діяльність, вагомий внесок у справу навчання та виховання молоді, за рішенням Вченої Ради Університету від 22 листопада 2010 р., найвищою університетською відзнакою – медаллю Бориса Грінченка нагородили Гейхман Зою Леонідівну – заступника директора Університетського коледжу з навчально-методичної роботи, Маруненко Ірину Михайлівну – завідувача кафедри анатомії та фізіології людини Інституту психології та соціальної педагогіки.

За високі показники в навчанні, активну участь в житті Університету, за рішенням Вченої Ради Університету іменними стипендіями Бориса Грінченка нагородили Заїку Світлану Олексіївну – студентку третього курсу Гуманітарного інституту, Ткаченко Людмилу Володимирівну – студентку третього курсу Педагогічного інституту, Рафікова Олександра Римовича – студента третього курсу Інституту психології та соціальної педагогіки, Пасічника Івана Олеговича – студента третього курсу Інституту лідерства та соціальних наук, Соболь Наталію Віталіївну – студентку четвертого курсу Інституту мистецтв.

Дипломи почесних професорів були вручені іноземним вченим - ректору Московського гуманітарного педагогічного університету, доктору педагогічних наук, професору Кутузову Олександру Геннадійовичу та ректору університету Фатіх з міста Стамбул, професору Салім Алі Текілану. У відповідь вони виступили зі словами подяки та впевненості в подальшій плідній співпраці.

Напередодні свята відбулася непересічна подія – підписання угоди про співробітництво між нашим Університетом та Барановичським державним університетом з Білорусі. Проректор з наукової роботи Барановичського державного університету, кандидат педагогічних наук, доцент Хитрюк Віра Валеріївна щиро привітала зі святом та побажала процвітання, професійних здобутків всім співробітникам Університету.

У вітальній промові до професорсько-викладацького та студентського складу, ректор, доктор філософських наук, професор, академік Національної Академії педагогічних наук України, Президент Української академії акмеологічних наук Віктор Олександрович Огнев’юк побажав здоров'я, благополуччя, творчої наснаги, нових звершень в науковій та професійній діяльності.

В концертній програмі з нагоди Дня Університету взяли участь солісти Національної філармонії України, лауреати міжнародних конкурсів Каріна Кондрашевська, Анатолій Юрченко, Максим Куценко;

Ансамбль бального танцю університету "Престиж". Художній керівник – лауреат міжнародних конкурсів Марія Наговіцина.

Лауреат міжнародних та українських конкурсів, вокальний ансамбль університету "Ad libitum". Художній керівник - Юрій Маслянка.

Студентський актив університету: Максимов Євген (ІПСП), П’ятницькій Костянтин (ІПСП). Алексєєва Тетяна (ПІ), Яресько Вероніка (ІПСП), Морозов Володимир (ПІ), Войсевич Вадим (ІПСП).

Хоровий колектив Київського університету імені Бориса Грінченка "Бревіс". Художній керівник – Рябінко Світлана Миколаївна.

Лауреат всеукраїнських фестивалів і конкурсів, народний художній колектив ансамбль «Пролісок», Київського університету імені Бориса Грінченка. Художні керівники: заслужений діяч мистецтв України Вікторія Касьянова та володар мистецької премії імені Гулак-Артемовського Валентин Касьянов;

Камерний оркестр Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка. Художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Ткачук Володимир Васильович. Соліст – лауреат Міжнародного конкурсу імені Бориса Гмирі Андрій Маслаков.

Лауреат міжнародних конкурсів та фестивалів, ансамбль народних інструментів Національної філармонії України «Дивограй». Художній керівник – лауреат Національного конкурсу Вадим Чорнокондратенко.

З Днем Київського університету імені Бориса Грінченка!