Школа Конфуція: джерела-історія-сучасність

122 листопада 2012 р.
вул. Тимошенка 13-б

22 листопада 2012 року у нашому Університеті розпочав свою роботу науково-практичний семінар «ШКОЛА КОНФУЦІЯ: ДЖЕРЕЛА – ІСТОРІЯ – СУЧАСНІСТЬ».
Організаторами семінару виступили Інститут суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка та Національний університет «Києво-могилянська академія» за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Тематичні напрямки роботи семінару:

1. Джерела  конфуціянства.
  2. Історія конфуціянства.
  3. Конфуціянство і сучасність.

Пленарне засідання:

• Линьов К. - (Київський ун-т ім. Б.Грінченка) Вітальне слово.
  • Резаненко В. (Київський ун-т ім. Б.Грінченка) Пріоритети та перспективи китаєзнавчих та японознавчих досліджень в Київському університеті ім. Бориса Грінченка.
  • Гірник А. (НаУКМА) – Етико-правові засади медіації в Китаї.

Доповіді:

• Головчанський О. (Київський нац. медичний  університет ім. О.Богомольця)  –Концепт «Іцзіна» в методологіях медичної практики.
  • Коваль О.  (Українська асоціація китаєзнавців)  – Конфуціянські основи ідеології модернізації Китаю.
  • Олійник Ю. (Наукма)  – Морально-етичні принципи в політичній культурі країн конфуціянської цивілізації.
  • Панов В. (Прикарпатський нац. ун-т ім. В. Стефаника) – «Лунь юй» як уособлення конфуціянського вчення.
  • Пироговська Є. (НаУКМА)  – Синкретизм світоглядних та морально-етичних принципів релігійно-філософських вчень Китаю як структурно-функціональна основа конфуціянської держави.
  • Резаненко В. (Київський ун-т ім. Б.Грінченка) Конфуціянська гуманність як методологічна основа синкретизму релігійно-філософських вчень Китаю.
  • Салата О. (Київський ун-т ім. Б.Грінченка)  – Реалізація ідей конфуціанства в глобальному світовому просторі.
  • Скибіцький С. (Київський ун-т ім. Б.Грінченка)  Конфуціянська шляхетна людина.
  • Срібняк І.   (Київський ун-т ім. Б.Грінченка) -  Сучасне та минуле  Китаю  в дзеркалі інформаційної агенції «Сіньхуа».
  • Савченко І. (НаУКМА)  – Співвідношення легітимного та легального в конфуціянській моделі організації суспільства.
  • Шекера Я. (Київський нац. ун-т ім. Т. Шевченка) – Віддзеркалення космологічного уявлення в ідеограмах китайської писемності.
  • Щербаков Я. (Київський нац. ун-т ім. Т. Шевченка)  -  Принципи конфуціянської освіти за доби Цін (1616 – 1912 рр.).

Тематичні напрямки роботи семінару:

Джерела  конфуціянства.

Історія конфуціянства.

Конфуціянство і сучасність.

Пленарне засідання:

Линьов К. - (Київський ун-т ім. Б.Грінченка) Вітальне слово.

Гірник А. (НаУКМА) – Етико-правові засади медіації в Китаї.

Доповіді:

Скибіцький С. (Київський ун-т ім. Б.Грінченка)  Конфуціянська шляхетна людина.