Images-loading

Участь викладача Київського університету імені Бориса Грінченка у міжнародній програмі «Розвиток інноваційних підходів в освіті»

preview 16 05 USA10 - 16 травня 2014 року

Німеччина

 

 

 

16 травня 2014 року з робочої поїздки повернулася викладач інформатики циклової комісії економіко-математичних дисциплін і менеджменту Університетського коледжу  Гладун М.А. Програма «Розвиток інноваційних підходів в освіті», в якій брала участь наша колега, була скоордивана в Україні зусиллями Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Навчальні програми професійного зростання».

Під час стажування в Німеччині учасники відвідали ICON-INSTITUT, університет Кельну (факультет філософії і гуманітарних наук), міністерство освіти однієї з федеративних земель (North Rhine-Westphalia), початкову школу (Pannesheide, м. Ахен), комплексну загальноосвітню школу (Europa Schule, Gesamtschule, Herzogenrath), шкільну батьківську асоціацію (Landeselternschaft der Gymnasien in NRW), середню школу св. Леонарда (м. Ахен), музей міжнародного мистецтва Ludwig Forum.

Учасники взяли участь у низці заходів, у рамках яких обговорили найефективніші практики та методи організації навчання; ознайомилися зі змістом, організацією та методами позакласної діяльності;отримали уявлення про завдання і обов'язки Постійної конференції міністрів освіти та культури для земель Федеративної Республіки Німеччини, серед яких, наприклад, гармонізація законів і правил, забезпечення якості, міжнародне співробітництво тощо; дізналися про цілі і завдання початкової школи; обмінялися позитивним досвідом щодо підвищення ефективності надання освітніх послуг населенню; розробили стратегічні плани танавчальні модулі, які впроваджуватимуть в Україні після повернення. У ході стажування іноземні колеги поділилися як проблемами, з якими вони стикаються, так і з позитивними професійними надбаннями. Представники української делегації також розповіли про власні досягнення в напрямку вдосконалення освіти.