Images-loading

Відзначення Дня Державного Прапора України

DSC0536623 серпня 2014 року
м. Київ

 

 

 

Сьогодні, 23 серпня 2014 року в день, коли Україна відзначає День Державного Прапора, в усіх корпусах Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася урочиста церемонія підняття прапора – одного з трьох символів суверенітету держави.

У церемонії взяли участь студенти, ректорат та представники усіх структурних підрозділів Університету.

Ректор університету Віктор Огнев'юк у своєму виступі зазначив: «Дорогі друзі, ми сьогодні зібралися за покликанням серця, тому що більшість із нас, громадян України, із прапором нашої держави пов’язують свої надії та сподівання. Доки буде майоріти прапор над українськими містами і селами, доки українець і українка будуть тримати стяг своєї держави у своїх руках - буде наша Держава.

Ми з Вами дійсно пройшли дуже непростий відрізок часу. Усі 23 роки української незалежності - це були роки різних випробовувань. Але сьогодні дійсно найбільше випробовування, бо раніше війна проти України була дуже прихованою: вона торкалася економічної сфери, інформаційної сфери, вона торкалася нашої культури, вона торкалася нашої освіти, для того, щоб ми не відрізнялися від нашої великої і близької сусідки – близької територіально, але, як виявляється, дуже далекою духовно і ментально.

Майдан змінив надзвичайно багато. Майдан показав, що український народ хоче тієї долі, яку обирає за велінням власного серця, власним розумом. І, звичайно, це не сподобалось і ми сьогодні маємо факт прямої агресії. Гинуть найкращі сини і доньки України.

Ми сьогодні як ніколи повинні розуміти, що від кожного з нас на його маленькій ділянці роботи, від того як ми будемо виконувати свій власний обов’язок залежить як швидко ми переможемо. Якщо ми будемо справжніми громадянами, розумітимемо наш громадянський обов’язок, нашу спільну  відповідальність за долю власної держави, ми вистоїмо в цій боротьбі. Ми вже стали сильніші морально і духовно, ми обов’язково переможемо, ми станемо сильною європейською нацією. Слава Україні!».

Також Віктор Олександрович запропонував усім присутнім вшанувати хвилиною мовчання пам'ять загиблих героїв Небесної сотні, пам'ять тих витязів України які сьогодні боронять наш народ і суверенітет нашої держави.

Під звучання Гімну України, розвиваючись на хвилях легкого подиху серпневого вітру, уособлюючи безкрає небо і родючі поля, замайорів у небі жовто-блакитний стяг.

Ми любимо свою країну. Ми пишаємося тим, що ми – українці. Підняття національного Прапора – це символ нашої віри у велич України, її непереможний рух до миру, злагоди та процвітання!