Конференція для філологів-науковців і вчителів дисциплін гуманітарного циклу на тему «Міф і література»

DSC0536628-30 жовтня 2014 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-б

28-30 жовтня 2014 року у Гуманітарному інституті Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася Всеукраїнська науково - практична конференція на тему «Міф і література».

Конференція була організована Українською асоціацією викладачів зарубіжної літератури (УАВЗЛ) разом з кафедрою світової літератури Київського університету імені Бориса Грінченка , а також Всеукраїнським Клубом переможців конкурсу «Вчитель року» у гуманітарних номінаціях .

Серед учасників конференції були присутні вчителі зі всіх регіонів України, у тому числі і з зони АТО.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася виконувач обов’язків директора Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка , професор Єременко О.В.

На пленарному засіданні виступив завідувач кафедри світової літератури Київського університету імені Бориса Грінченка, президент Української асоціації викладачів зарубіжної літератури, кандидат філологічних наук, професор Ковбасенко Ю.І. з доповіддю на тему «Міф і література: історія «дружби-ворожнечі» на тлі тисячоліть». Також на пленарному засіданні виступив завідувач кафедри української літератури НПУ імені М.П.Драгоманова, доктор філологічних наук, професор Погребенник В.Ф. та професор кафедри української літератури імені академіка М.Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка ,доктор філологічних наук, професор Корнійчук В.С.

Доповідь на тему «Поліваріативність перекладацької інтерпретації міфологічного інтертексту в літературних творах» виголосив на пленарному засіданні Голова творчого об єднання перекладачів Київської організації Національної спілки письменників України Ткаченко В.С.

На конференції працювали три секції, де виступали з доповідями як викладачі та студенти Гуманітарного інституту, так і вчителі загальноосвітніх шкіл України, які були учасниками конференції «Міф і література». З доповідями , що викликали інтерес і жваве обговорення присутніми, виступили доктор філологічних наук, професор кафедри світової літератури Гальчук О.В., кандидат філологічних наук, доцент кафедри світової літератури, доцент Тверітінова Т.І., кандидат філологічних наук, доцент кафедри світової літератури , доцент Шовкопляс Г.Є., кандидат філологічних наук, доцент кафедри світової літератури , доцент Ліхоманова Н.О. До роботи конференції були залучені представники фахової преси, зокрема головний редактор журналу «Всесвітня література в школах України» Гревцева Т.М.

У перший день роботи конференції були проведені майстер-класи вчителів -зарубіжників, зокрема турнір "Що?Де? Коли?" на тему "Міфи". Запитання підготував Заслужений учитель України Каєнко О.В. Провела турнір учитель-методист Вітко М.І.

Всі учасники конференції отримали сертифікати , що засвідчують їхню участь у конференції.

В межах культурної програми конференції учасники відвідали Національний музей народної архітектури й побуту Пирогово (музей НАН України). В останній день конференції для вчителів із зони АТО була проведена екскурсія до Київського музею-будинку Михайла Булгакова.