Конкурс «Словник Бориса Грінченка та сучасність»

DSC053668 грудня 2014 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

В рамках Грінченківської декади в Київському університеті імені Бориса Грінченка 8 грудня відбувся конкурс «Словник Бориса Грінченка та сучасність» на кращу інтерпретацію слів Словника Бориса Грінченка. З ініціативи Морзе Н.В., проректора з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності,  конкурс проводиться другий рік поспіль співробітниками НДЛ інформатизації освіти.

Метою проекту є долучення студентів до спадщини ідейного лідера Університету, які за задумками, мали не лише ознайомитися із описами слів, а й додати сучасне тлумачення кожного та спробувати візуалізувати його.

В конкурсі взяли участь команди усіх Інститутів та Коледжу.

Традиційно Конкурс відбувається у два етапи. Перший, підготовчий етап конкурсу, тривав до 1.12.2014 р. Це етап роботи на Вікі-порталі у проекті «Словник Грінченка і сучасність», розробником якого є Варченко-Троценко Л.О., молодший науковий співробітник НДЛ інформатизації освіти.

Спочатку студенти індивідуально реєструвались на Вікі-порталі (інструкція реєстрації) та створювали свою Персональну сторінку за шаблоном Сторінка студента.

Далі опрацьовували слова із словника Бориса Грінченка, використовуючи шаблон, - додавали тлумачення з сучасних українських та іноземних словників, ілюстрації, аудіо-, відео ресурси, цікаві факти тощо.

В цьому етапі найактивнішими були представники Університетського коледжу.  Під керівництвом Марченко Тетяни Іванівни, спільними зусиллями вони опрацювали – 733 слова, за це Університетський коледж отримав подяку:

podyaka

Всього цього року студенти Університету опрацювали – 1043 слова.

Другий, фінальний, етап конкурсу відбувся 8.12.2014 р. у конференц-залі  корпусу Університету за адресою Тимошенко 13б.

З вітальним словом до грінченківців звернулася проректор з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності Наталія Вікторівна Морзе. Відео-презентацію  «Грінченко на майдані», в рамках проекту «СловОпис», продемонструвала співробітник навчально-виробничого комплексу «АстудіЯ» НМЦ тележурналістики Руслана Костур.

Далі  команди феєрично виступали на сцені з презентаціями до обраних слів, що було наступною ітерацією інтерпретації слів. Команди обрали такі найкращі слова для презентації:

Гуманітарний інститут Майдалати, Майва, Літайка, Здрочитися, Хирний.
Інститут суспільства Гитара, Білявка, Колядка.
Інститут мистецтв Забава; Літопис; Мірошник.
Інститут людини Овчина, Мазуха, Йойкати.
Педагогічний інститут Ґаздусьо,  Данцувати, Ґаздиня, Нітитись, Нинечка, Нидіти, Дасть-Бі, Ґигнусь, Кедзі-Кедзі, Нись, Ніколитися, Длубати, Дейкати, Киці-Баби, Ґринджоли, Набазграти.
Університетський коледж Брати, Веснівка, Вигравати, Виспівувати, Витанцьовувати, Доброчинний, Колядниченько, Украсти, Учитель, Учень, Учіння.

Групи підтримки активно вболівали за свої команди, які складались з 5 осіб у кожній.

Етапи конкурсу:

1. «Представлення» Кожна команда (у порядку, визначеному жеребкуванням) представляла  обрані  для інтерпретації слова.
2. «Склади розповідь» Команди мали за 10 хвилин із 10 випадкових слів словника створити мініатюру та виступити за 3 хвилини.
3. «Вгадай слово!» Один член команди витягав слово і мав за допомогою пантоміми донести його значення іншим.
4. Бліц опитування груп-підтримки.

Перемогу команди здобули у номінаціях:

1. Оригінальність презентації – Університетський коледж

2. Поєднання лаконічності та змістовності презентації – Гуманітарний інститут.

3. Яскравість та креативність презентації – Педагогічний інститут.

4. Синтез різних видів мистецтв в презентації – Університетський коледж.

5. Взаєморозуміння команди – Інститут людини.

6. Майстерність тематичного оповідання – Інститут суспільства.

Кожен представник команди отримав подяку та оригінальний приз – USB пилосос для клавіатури.

usbpilesos

Виступи оцінювало професійне журі:

Голова журі та автор ідеї конкурсу – Морзе Наталія Вікторівна, проректор з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності Університету.

Члени журі:

Мовчун Антоніна Іванівна – завідувач НДЛ грінченкознавства.

Василенко Світлана Василівна – заступник завідувача НДЛ інформатизації освіти.

Горбенко Наталія Валеріївна – завідувач НМЦ інформаційно-рекламної та профорієнтаційної діяльності.

Андрєєв Михайло Олександрович – режисер телеканалу СТБ.

Ще раз вітаємо всіх учасників та бажаємо успіхів та творчого натхнення в опрацюванні слів із Словника Бориса Грінченка!