Лірико-комічна опера Дмитра Бортнянського «Сокіл»

DSC0536623 грудня 2014 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

23 грудня 2014 року на головній сцені Київського університету імені Бориса Грінченка, за участю студентів і викладачів Інституту мистецтв, відбулось концертне виконання лірико-комічної опери Дмитра Бортнянського «Сокіл», створеної 1786 року на лібрето Франца-Германа Лаферм'єра, написане французькою мовою. Автор україномовної версії лібрето – професор кафедри перекладу Гуманітарного інституту – Максим Стріха. Лірико-комічна опера поєднує вокальні номери і розмовні діалоги. Сюжет запозичений з «Декамерона» Дж. Боккаччо.

Координатор проекту - народна артистка України, кандидат мистецтвознавства, професор кафедри інструментально-виконавської майстерності Наталія Свириденко.

Головні партії виконали: Віктор Тетеря, заслужений артист України, доцент кафедри академічного та естрадного вокалу Інституту мистецтв; Оксана Петрикова, заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри академічного та естрадного вокалу; Василь Бокоч, народний артист України; Юлія Успенська, викладач Київської дитячої академії мистецтв; випускники Олександра Нікіфорова та Станіслав Трифанюк, студенти Микола Алексеєв, Антон Іщенко; хор під керівництвом старшого викладача кафедри хорового диригування Тараса Миронюка. Виконання супроводжувалося камерним оркестром. Партія клавесину – Наталія Свириденко

Солісти продемонстрували яскравий артистизм, неперевершений ансамбль вокального та інструментального виконання. Глядачі, підкорені вишуканою шляхетністю, високою сценічною культурою акторів, аплодували стоячи.

Дякуємо за натхненний мистецький проект!