Images-loading

Стратегії розвитку столичної освіти

preview 11 03 str rozv osv11 березня 2015 року
м. Київ

 

 

 

11 березня 2015 р. в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся семінар керівників навчальних закладів м. Києва «Стратегії розвитку столичної освіти» за участю Фіданян Олени Григорівни - директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту та науковців Університету. Модератором семінару був Огнев’юк Віктор Олександрович - ректор Університету, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України.

Під час роботи інтерактивного семінару з використанням тренінгових та інноваційних цифрових технологій обговорювалися різні питання функціонування та розвитку столичної освіти, вироблялося бачення розв’язання наявних проблем. Учасники розподілилися на 10 команд, які в процесі мозкового штурму виробляли та представляли власне бачення з питань, які були запропоновані для обговорення.

Наприклад, було поставлене завдання «Назвіть три найбільш значущі проблеми в освіті столиці. Аргументуйте їх важливість». Керівники навчальних закладів презентували своє бачення на електронну дошку, а розлогу відповідь представляли у коментарях та відповідях. За допомогою сучасних інформаційних технологій було проведено голосування, який з 10 варіантів відповідей є найбільш підтримуваним у залі. 36% підтримки учасників отримала відповідь команди № 4.

1

Друге завдання командам було спрямоване на вироблення першочергових кроків для забезпечення поступу столичної освіти.

2

Як логічне продовження мозкового штурму були напрацювання щодо змін у мережі навчальних закладів міста Києва та кроків необхідних для створення альтернативної системи методичної роботи з педагогічними працівниками міста.

3

4

Керівники навчальних закладів Києва потребує продукували нові смисли та підходи з метою проведення реформи столичної освіти з низу задля її переходу на нову якість.

Робота пройшла в умовах плідної співпраці, атмосфері невимушеності, творчості і професійності, що вселяє впевненість у добрі перспективи столичної освіти. Напрацювання семінару будуть використані в процесі розробки програми «Освіта Києва 2016-2020 рр.».