Ви тут: Головна Про Університет Новини Події Зустріч із українським письменником, літературним критиком, есеїстом, перекладачем Анатолієм Дністровим

Зустріч із українським письменником, літературним критиком, есеїстом, перекладачем Анатолієм Дністровим

preview 11 03 str rozv osv27 березня 2015 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

 

 

 

Кафедра української літератури, компаративістики і соціальних комунікацій організувала зустріч із українським письменником, літературним критиком, есеїстом, перекладачем Анатолієм Дністровим. Захід відбувся 27 березня в першому навчальному корпусі № 1 у межах програми Дня Гуманітарного інституту. Модератором творчої зустрічі був доктор філологічних наук, професор Микола Степанович Васьків. Розмова про сучасну літературу зацікавила заступника директора Гуманітарного інституту з наукової роботи Анатолія Леонідовича Cтеблецького, викладачів різних кафедр Університуту, аспірантів, студенті - майбутніх журналістів, літературних редакторів, учителів, молодих письменників.

Сучасний автор із щирістю і самоіронією пригадав дитячі і підліткові роки в Тернополі, мальовничі Бережани, студентський Ніжин, аспірантське навчання на кафедрі філософії Київського національного аграрного університету, перші кроки в літературу. Романи «Місто уповільненої дії», «Пацики», «Тибет на восьмому поверсі», «Дрозофіла над томом Канта», написані зсередини міського життя, автобіографічні, хоча авторська біографія інколи доміфологізована, бо створені вони про ціле покоління. В одному з інтерв’ю Анатолій Дністровий сказав: «Письменник – це непогана маска. З одного боку, балабол без чітко визначеного чи регламентованого способу життя, а з другого – людина, до якої прикута суспільна увага. Цікаве балансування на межі серйозного та несерйозного статусів».

«Ренесансна людина», – жартують його колеги. Саме таким і побачили Анатолія Дністрового учасники зустрічі – оригінальним письменником і вимогливим читачем, дослідником проблем філософії і соціології і цікавим художником, вдумливим мислителем і іронічним критиком. Свідченням того, що зустріч не залишили читачів байдужими, стали чисельні питання до автора: про його літературно-критичну оцінку популярних українських авторів, інтерпретацію філософських ідей, роль митця – хроникера подій в Україні, комунікативні можливості сучасного тексту, дитячі твори і про кохання.

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про Університет Новини Події Зустріч із українським письменником, літературним критиком, есеїстом, перекладачем Анатолієм Дністровим