ІI Всеукраїнський фестиваль-конкурс хорового мистецтва “Грінченківська весна»

IMG 238507 травня 2015 року
м. Київ

07 травня 2015 року у Концертній залі Київського університету імені Бориса Грінченка пройшов ІI Всеукраїнський фестиваль-конкурс хорового мистецтва “Грінченківська весна». В цей день Київський університет імені Бориса Грінченка гостинно відкрив свої двері для всіх, хто завітав сьогодні до нас – а це 11 хорових колективів з усієї України. Серед них:

• Камерний хоровий колектив «Allegro» Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка
  • Академічний хор «Tutti» Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка
  • Зведений хор Київського університету імені Бориса Грінченка
  • Студентський хор «Колегіум» ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»
  • Хор «Артанія» Навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка
  • Народний аматорський хор «Резонанс» Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича
  • Народна хорова капела «Мелос» Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка
  • Хор Регентів Інституту мистецтв НПУ імені М. Драгоманова
  • Бориспільський народний камерний хор
  • Народна самодіяльна хорова капела імені Лідії Падалко
  • Український народний хор імені Станіслава Павлюченка Київського національного університету культури і мистецтв – гості фестивалю

У програмі виступів прозвучали твори української, зарубіжної класичної, духовної музики, обробки народних пісень та української хорової музики другої половини XX - початку XXI століття.

Виступи хорових колективів оцінювало високоповажне журі на чолі з Євгеном Герасимовичем Савчуком, художнім керівником і головним диригентом Національної заслуженої академічної капели «Думка», Героєм України, народним артистом України, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, членом-кореспондентом Академії мистецтв України, головою хорового товариства України імені М.Леонтовича.

Ми з радістю вітаємо Зведений хор Київського університету імені Бориса Грінченка (І місце в номінації «Хорові колективи ВНЗ рівнів акредитації III-IV) - художній керівник – кандидат мистецтвознавства, професор, лауреат премії імені Миколи Лисенка Мстислав Юрченко, концертмейстер – Тетяна Афанасенко та академічний хор «Tutti» Університетського коледжу (ІІ місце в номінації «Хорові колективи ВНЗ I - ІІ рівнів акредитації) - художній керівник – Анна Кифенко, концертмейстер – А. Романенко з яскравими творчими виступами в рамках фестивалю.

Кульмінаційною подією цього дня стала церемонія нагородження та гала-концерт переможців фестивалю-конкурсу. До всіх присутніх звернувся ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Олександрович Огнев’юк, який високо оцінив виступи хорових колективів, подякував за професіоналізм та вручив дипломи, грошові сертифікати переможцям (володарям гран-прі та перших премій) від імені Благодійного фонду імені Бориса Грінченка (Президент фонду – проректор з науково-методичної та навчальної роботи О.Б. Жильцов) і пам’ятні сувеніри.

Надзвичайно хвилюючим моментом став апофеозний фінал заходу, коли всі учасники фестивалю - конкурсу виконали «Молитву за Україну» М.В.Лисенка під орудою голови журі Є.Г.Савчука.

Ми впевнені, що хоровий фестиваль-конкурс став знаковою подією в житті українського суспільства, сприяв популяризації хорового мистецтва, поширенню традицій української вокально-хорової культури, збагаченню духовності та формуванню творчого потенціалу студентської молоді.

Щиро вітаємо всіх учасників ІI Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хорового мистецтва “Грінченківська весна»!