IMG 385127 травня 2015 року
м. Київ

27 травня 2015 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася V щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція «Київ і кияни у соціокультурному просторі ХІХ-ХХІ століть: європейський цивілізаційний вимір».

Під час відкриття конференції було продемонстровано відеофільм «Київ – європейське місто», у якому студенти-журналісти спільно з Науково-методичним центром тележурналістики Університету «АсдудіЯ» продемонстрували приналежність України до європейського цивілізаційного виміру в історичній ретроспективі.

З вступним словом до учасників конференції звернувся Огневюк Віктор Олександрович, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України.

Модераторами конференції стали: Хоружа Людмила Леонідівна, проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор та Салата Оксана Олексіївна, завідувач кафедри історії України, доктор історичних наук, доцент.

З доповідями на пленарному зсіданні конференції виступили: Гринів Олег Іванович, професор кафедри гуманітарних дисциплін Львівського державного університету фізичної культури, доктор філософських наук, професор (тема доповіді: «Західна цивілізаційна орієнтація України: обґрунтування М. Грушевського і сучасність»); Салата Оксана Олексіївна, завідувач кафедри історії України Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор історичних наук, доцент (тема доповіді: «Цивілізаційно геополітична роль Києва у формуванні зовнішньополітичних стратегій Української держави: історична ретроспектива»); Костицький Василь Васильович, почесний президент Інституту законодавчих передбачень і правової експертизи, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений юрист України (тема доповіді: «Столична громада як осередок цивілізаційного вибору України: політика, право, історія, відповідальна інтелігенція»; Смеречук Оксана Миронівна, президент Міжнародного клубу жінок (Белград) (тема доповіді: «Київ 1990-х – 2000-х рр. в уяві сучасників»); Лобода Борис Іванович, артист розмовного жанру Національної філармонії України, заслужений артист України (тема доповіді: «Кияни в культурному житті України; Бонь Олександр Іванович, доцент кафедри історії України Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат історичних наук, доцент, який продемонстрував презентацію Друг Ольги Миколаївни «Фотографи старого міста», Гирич Ігор Борисович, завідувач відділом джерелознавства нової історії України Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського, доктор історичних наук (тема доповіді : «Сакралізація» київського міського простору доби національного відродження ХІХ ст. – початку ХХ ст. в історичній пам’яті».

Завершальною частиною пленарного засідання конференції стала презентація монографії «Археологічні дослідження у київському Гостинному дворі, яку провела Сергєєва Марина Сергіївна, науковий співробітник Інституту археології НАН України, кандидат історичних наук.

Продовженням конференції стали секції «Київська історія нового часу» та «Новітня історія Києва», під час яких усі бажаючі змогли представити свої наукові дослідження з теми та обговорити їх.

Вкінці конференції її учасники визначили основні вектори та перспективи розвитку України як європейської держави, висловили свої побажання щодо тематики наступної конференції «Київ і кияни у соціокультурному просторі ХІХ-ХХІ століть.