22 жовтня 2015 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

22 жовтня 2015 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Освіта крізь призму мікроісторії: заклади освіти, особистості, навчальна література, листування».

З вітальним словом до учасників конференції звернувся Огнев’юк Віктор Олександрович, ректор Університету, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України, який наголосив на необхідності розвитку української історико-педагогічної науки сьогодні.

Модератором конференції стала Сухомлинська Ольга Василівна, академік-секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України яка виступила з вступною доповіддю «Дослідження мікроісторії у сучасному історико-педагогічному вимірі») на пленарному засіданні конференції.

Також у роботі пленарного засідання взяли участь: Березівська Лариса Дмитрівна, директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського, доктор педагогічних наук, професор (тема доповіді «Колекція журналу «Вільна українська школа» (1917–1920) як джерело мікроісторії освіти України»); Дічек Наталія Петрівна, завідувач відділу історії педагогіки Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор (тема доповіді «Локальний образ шкільної освіти крізь архівні збірки документів»); Міхно Олександр Петрович, директор Педагогічного музею України, кандидат педагогічних наук (тема доповіді «Педагогічний портрет вихованця Колегії Павла Галагана початку ХХ століття (за матеріалами кондуїтних списків)»); Гупан Нестор Миколайович, головний науковий співробітник відділу суспільствознавчої освіти педагогіки Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор (тема доповіді «Проблеми хронології в історико-педагогічному дослідженні»).

Після пленарного засідання конференції усі бажаючі взяли участь у роботі круглого столу «Питання мікроісторії у педагогічній науці України», який розпочався презентацією книги «Церковні школи в Україні кінця XVIII — початку ХХ ст. : забутий світ. Том І. Загальна частина» Перерви Володимира Степановича, доцента кафедри правознавства Білоцерківського інституту економіки та управління ВНЗ «Університет “Україна”», кандидата історичних наук, члена правління Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців України , лауреат молодіжної премії голови Київської облдержадміністрації (2005), лауреат лі тературно-мистецької премії імені І.С. Нечуя-Левицького (2011).

Круглий стіл пройшов у форматі дискусій, під час яких були сформовані основні проблеми та перспективи розвитку історії педагогіки як науки, обговорені теми конференції з даної проблематики на 2016 рік.