VІІІ щорічні Грінченківські читання «Борис Грінченко – відомий і невідомий»

DSC0536610 грудня 2015 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

10 грудня 2015 року в Університеті відбулися VIII щорічні Грінченківські читання «Борис Грінченко – відомий і невідомий».

Цьогорічні читання відкрив Зразковий художній колектив «Театр пісні “Ладоньки”» (художній керівник – Садовенко Світлана Миколаївна, завідувач кафедри академічного та естрадного вокалу Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент, старший науковий співробітник), виконавши українські народні пісні «Ой, зійдімося, роде» та «Розпрягайте, хлопці, коней».

Зі вступним словом до учасників заходу звернулися Огнев’юк Віктор Олександрович, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України та Гальченко Сергій Анастасійович, заступник директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник.

Яременко Василь Васильович, провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії грінченкознавства Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат філологічних наук, професор презентував першу книгу «Етнографічна спадщина» багатотомного зібрання творів Бориса Дмитровича Грінченка.

З науковими доповідями виступили: Мовчун Антоніна Іванівна, завідувач науково-дослідної лабораторії грінченкознавства Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук (тема доповіді «З нових досліджень про Бориса Грінченка»); Панченко Богдан Олександрович, директор Нижньо-Сироватської середньої школи І–ІІІ ступенів імені Бориса Грінченка та Гончар Інна Віталіївна, вчитель історії Нижньо-Сироватської середньої школи І–ІІІ ступенів імені Бориса Грінченка (тема доповіді «Міфи і правда про життя й педагогічну діяльність Бориса Грінченка в Нижній Сироватці в 1884–1885 рр.»); Єсипенко Дмитро Олександрович, молодший науковий співробітник, вчений секретар відділу шевченкознавства Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук (тема доповіді «Жіноча постать з нашої історії: коментар до незавершеного оповідання Бориса Грінченка»); Нестерчук Дмитро Васильович, головний спеціаліст відділу використання інформації документів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтв України (тема доповіді «Загальний огляд фонду Бориса Грінченка в ЦДАМЛМ України»); Салата Оксана Олексіївна, заступник директора з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор історичних наук, доцент (тема доповіді «Творчість Бориса Грінченка у свідомості українців у роки Другої світової війни»); Матвійчук Оксана Євгенівна, доцент кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук та Кузьменко Галина Василівна, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка (тема доповіді «Художники-ілюстратори книжкових видань Бориса Грінченка»).

Усі присутні долучилися до грінченкознавчого дискурсу. Захід завершився читанням поезій та листів Бориса Грінченка у виконанні студентів І курсу спеціальності «Початкова освіта» Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка Гнатюк Ольги,Чупіної Орини, Іванової Ксенії, Колтунюка Володимира та Дерев’янко Катерини (читців подкотували: Сінельнікова Наталія Олегівна, старший викладач кафедри початкової освіти та методик гуманітарних дисциплін Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка та Сухопара Ірина Геннадіївна, викладач кафедри початкової освіти та методик гуманітарних дисциплін Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка).