Images-loading

Освітньо-науковий семінар «Релігія в глобальному світі»

Освітньо-науковий семінар «Релігія в глобальному світі»03 червня 2016 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

 

 

 

03 червня 2016 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся освітньо-науковий семінар «Релігія в глобальному світі», що проходив в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Соціально-економічні, політико-правові та соціокультурні процеси в Україні та світі».

Метою освітньо-наукового семінару «Релігія в глобальному світі» було окреслення кола питань, пов’язаних з виявленням ролі релігійного чинника у глобальному світі. Сучасна західна гуманітаристика актуалізує основоположне місце релігії в соціокультурних процесах та визначає її провідну роль у забезпеченні стабільного розвитку суспільства. Таке бачення специфіки релігійного чинника спрямоване на встановлення та зміцнення міждисциплінарних зв’язків навколо цієї проблематики.

Основними спікерами панельної дискусії «Релігія в глобальному світі: традиції, тренди та виклики» були Роберто Каталано, професор Папського Урбаніанського університету (м. Рим, Італія), Паоло Фріці, професор Інституту Університету «Софія» (м. Флоренція, Італія), Людмила Филипович, завідувач відділу історії релігії та практичного релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, доктор філософських наук, професор та інші науковці і представники громадських організацій.

До обговорення на круглому столі проблематики «Релігія та соціально-економічна справедливість» були залучені Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне, Надзвичайний і Повноважний Посол Суверенного Мальтійського Ордену в Україні, Луїс Окулік, директор Інституту релігійних наук, професор (м. Трієсте, Італія), Олександр Цвєтков, Надзвичайний і Повноважний Посланник першого класу, Дипломатичної академії України при МЗС України, доктор історичних наук, Олександр Білокобильський, директор Київського відділення Українського інституту стратегій глобального розвитку і адаптації, а також інші представники наукового співтовариства та релігійних організацій.

Організатори освітньо-наукового семінару «Релігія в глобальному світі»: Михайло Мельник, директор Української соціальної академії, доктор суспільних наук (Phd);

Олег Шепетяк, доцент кафедри філософії Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, доцент;

Олена Александрова, завідувач кафедри філософії Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор.

 

Відео:

Панельна дискусія "Релігія в глобальному світі: традиції, тренди та виклики"

Круглий стіл "Релігія та соціально-економічна справедливість"

Сінхрони спикерів:

Роберто Каталано

Паоло Фріці

Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне