Ви тут: Головна Про Університет Новини Події Відзначення Дня української писемності та мови в Університеті Грінченка

Відзначення Дня української писемності та мови в Університеті Грінченка

Відзначення Дня української писемності та мови в Університеті Грінченка9 листопада 2016 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

9 листопада 2016 року усі грінченківці активно долучилися до відзначення Дня української писемності та мови. Традиційно в цей день у всіх структурних підрозділах Університету співробітники та студенти писали 16-ий Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності «Україна на зламі тисячоліть», текст якого у прямому ефірі зі студії Українського радіо читав Олександр Авраменко – доцент нашого університету, диктор Національної радіокомпанії та телебачення, автор шкільних підручників з української мови та літератури.

Усі інститути та факультети Університету Грінченка розмістили в корпусах тематичні плакати з милозвучними висловами про мову та мотиваційними написами спілкуватись українською.

«Спілкуватися українською – це по-грінченківськи!»

«Солов’ї співають моєю мовою»

«Я залюблений у неї»

Цього дня в Університеті відбулось безліч літературних, мистецьких та інтелектуальних заходів, серед яких виїзні заняття до Фонду рукописної спадщини Інституту рукопису НБУ ім. В.І. Вернадського «Українські рукописи і стародруки»; круглий стіл «Українська писемність – підґрунтя українського правотворення»; виставка українських стародруків «Слово єднає покоління!»; концерт естрадного оркестру Управління забезпечення Державної служби України з надзвичайних ситуацій; круглий стіл "Мова як чинник формування громадянської ідентчності"; інтерактивна стіна «Я знаю як правильно!»; утворення учасниками флешмобу різних літер української абетки, флешмоб у соціальних мережах: розсилка інфографіки «Як заговорити українською. Практичні поради»; конкурс есе: «Українська мова – це…»; круглий стіл «Витоки української писемності»; тематична екскурсія до Музею книги та друкарства та ін.

Також 9 листопада 2016 року в Астудії Київського університету імені Бориса Грінченка відбулась презентація оновленого проекту СловОпис з нагоди його 3-річчя. Даний проект був створений з метою популяризації української мови, лексичного багатства та культури мовлення, розвитку національної свідомості й культури, конкурс знавців рідного слова «Не цурайтесь мови, вмійте розмовляти, щоб слова чудові вміли оживати»..

Саме цей день став урочистим та знаковим відкриттям Року української мови, який було оголошено в Університеті Грінченка з 9 листопада 2016 до 9 листопада 2017 року.

Програма Року української мови у Київському університеті імені Бориса Грінченка 9 листопада 2016 – 9 листопада 2017