Images-loading

Семінар для освітніх експертів в Університеті Грінченка

Лекція для освітніх експертів в Університеті Грінченка25 листопада 2016 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

 

 

 

25 листопада 2016 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся семінар з підготовки освітніх експертів Державної інспекції навчальних закладів України.

Метою семінару є підвищення якості вищої освіти та забезпечення ефективності оцінювання вищих навчальних закладів державними органами влади. Семінар відбувся за участю Руслана Гурака, Голови Державної інспекції навчальних закладів, Олексія Жильцова, проректора Університету Грінченка з науково-методичної та навчальної роботи, Юрія Телячого, начальника управління Державної інспекції навчальних закладів та представників вищих навчальних закладів.

У своєму виступі Руслан Гурак привітав присутніх і наголосив на суспільній значущості обговорення проблеми організації державного нагляду (контролю) за діяльністю вищих навчальних закладів, зокрема можливості легалізації статусу експертів, як державних працівників та вироблення стандартів їх роботи. Разом з тим, він зазначив, що ДІНЗ безпосередньо зацікавлена у вдосконаленні освітньої системи України та закликає навчальні заклади до співпраці.

Олексій Жильцов привітав усіх учасників з початком семінару. «Ми задоволені тим, що для проведення першого пілотного проекту, інспекція звернулася саме до нас. Університет Грінченка завжди орієнтується на європейські стандарти вищих навчальних закладів. Ви – ті люди, які знають все. Ті люди, які заходять в навчальний заклад і бачать його, як рентген. Відтак, ми з лекторами вирішили використовувати сучасні, нетрадиційні підходи до проведення навчання. Ми спробуємо у діловій грі змоделювати ситуації, що виникають під час інспекторських поїздок. Основне, що я бачу – інспекція змінюється».

Також на семінарі було розглянуто ряд питань, а саме щодо порядку організації державного контролю в сфері вищої освіти. Доповідачем виступив Юрій Телячий, який повідомив про організаційні аспекти створення семінарів для підготовки освітніх експертів.

Наступні обговорювані питання визначали сутність і зміст експертної діяльності у сфері вищої освіти та формування комунікативної компетентності експерта. Доповідачами виступили представники Університету Грінченка: Алла Михацька, Тетяна Поспєлова, Костянтин Линьов.

Олексій Борисович, задіявши нестандартні підходи до проведення занять, провів з усіма учасниками заходу інтерактив, де вони застосували свої знання на практиці, розглядаючи конкретні кейси проведення інспекцій. Така форма дозволила учасникам перейти від аудіальної форми освоєння інформації до перенесення її на практику.

Наприкінці, Наталія Вітранюк, заступник начальника управління контролю за діяльністю вищих навчальних закладів ДІНЗ, доповіла про форми зв’язків представників органів державного контролю з громадськістю при здійсненні експертизи вищого навчального закладу. На її думку, важливим фактором діяльності ДІНЗ є прозорість та відкритість до суспільства, яке і оцінює її роботу за наслідками діяльності.

За результатами семінару учасникам було вручено сертифікати.