Images-loading

Конференція трудового колективу Університету Грінченка

Конференція трудового колективу Університету Грінченка27 грудня 2016 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

 

 

  

27 грудня 2016 року відбулася Конференція трудового колективу Університету.

На конференції розглянуто звіт ректора Університету, доктора філософських наук, професора, академіка Національної академії педагогічних наук України Віктора Олександровича Огнев’юка за 2016 рік; зміни до Програми розвитку Київського університету імені Бориса Грінченка на 2013-2017 роки та зміни до персонального складу Наглядової ради Університету.

Ректор прозвітував про основні підсумки діяльності Університету в 2016 році та пріоритетні завдання на наступний рік: «Цього року діяльність ректора, як і всього багатотисячного колективу Університету, була спрямована на імплементацію З акону України про «Вищу освіту», виконання програми «Освіта Києва», реалізацію програми розвитку Університету, та пріоритетів висвітлених зборами трудового колективу у грудні 2015 року. Колектив Університету Грінченка продовжив виконувати свою місію: сприяти кожному в цілісному розвитку і лідерському становленні, служити людині, громаді, суспільству та втілювати візію Університету - лідер з високою корпоративною культурою, інноваційною освітою, актуальною наукою та постійним прагненням до досконалост і ».

У своєму звіті Віктор Олександрович зробив акцент на якості кадрового складу науково-педагогічних працівників; розвитку корпоративної культури; волонтерській діяльності викладачів та студентів Університету; участі у забезпеченні педагогічних кадрів м. Києва; розширенні цифрових технологій; підвищенні якості освіти та наукових досліджень; розвитку спорту та мистецтва; активізації міжнародної діяльності; бюджету Університету та його використання; співпраці зі студентським самоврядуванням тощо.

Завершуючи, Віктор Огнев’юк зупинився на пріоритетах діяльності Університету у 2017 р. Так, найважливішим завданням наступного року має стати розробка та впровадження нової освітньої стратегії Університету з метою забезпечення високої конкурентоспроможності випускників шляхом підвищення якості їх підготовки на основі компетентнісного підходу, навчання заснованого на практичній діяльності та дослідженнях. Це вимагатиме повної інвентаризації освітніх програм, модернізації освітнього простору та концептуально нового бачення освітнього процесу в Університеті. Дана стратегія передбачає зменшення часу на традиційні лекції та теоретичні семінари, впровадження ефективного моніторингу оцінки знань.

Ректор зауважив, що у січні керівники інститутів, факультетів, кафедр спільно з роботодавцями, випускниками та студентами мають організувати в усіх навчальних підрозділах вироблення стратегії та її наповнення необхідним змістом з урахуванням специфіки фахової підготовки, зокрема, шляхом створення мережі Центрів компетенцій.

Віктор Олександрович зазначив: «Ми маємо перенести більшу частину теоретичних занять у віртуальний простір шляхом запису лекцій, впровадження дистанційного навчання, використовуючи платформу Moodle, Skype, платформу ведення відео-конференцій. Для цього нам потрібно збільшити кількість комп’ютерів, створити студії відеозапису, розширити кількість точок WiFi. Ресурси на цю перебудову передбачені в спеціальному фонді Університету в обсязі 5 млн. грн. на наступний календарний рік. Ми повинні перестати давати студентам готові знання. Вони мають в процесі діяльності та досліджень дійти до практичних висновків та теоретичних узагальнень».

У заході взяли участь 437 делегатів від усіх структурних підрозділів й студентів Університету та представники Власника університету – директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), член Наглядової ради Університету Фіданян Олена Григорівна та депутат Київської міської ради, член Наглядової ради Університету Михайленко Владислав Олегович та. У своєму виступі О.Г. Фіданян подякувала Університету за роботу та зазначила, що більшу частину цьогорічних педагогічних вакансій заповнили студенти Університету Грінченка, «які складають основу і майбутнє закладів освіти міста Києва». Також Олена Григорівна зауважила, що розвиток сучасних технологій є сьогоднішнім пріоритетом. Наприкінці виступу директор Департаменту відзначила: «Нам є до чого прагнути. Міська влада і надалі буде активно підтримувати Університет. Бо ви працюєте не тільки на освіту, ви працюєте на громаду. Те, що Університет виховує громадсько-активних студентів має важливе значення для всієї столиці».

Після завершення доповіді ректора делегати Конференції взяли участь в обговоренні звіту. Оцінку звіту ректора висловили заступник директора Інституту мистецтв з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи, кандидат педагогічних наук Кондартенко Г.Г., завідувач кафедри східних мов та перекладу Інституту філології, кандидат історичних наук
Семеніст І.В. , завідувач науково-дослідної лабораторії освітології, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України Сисоєва С.О., завідувач кафедри іноземних мов і методики їх навчання Педагогічного інституту, кандидат педагогічних наук, доцент Котенко О.В., проректор з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Морзе Н.В., завідувач кафедри фітнесу та рекреації Факультету здоров’я, фізичного виховання та спорту, кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент Боляк А.А., завідувач науково-дослідної лабораторії культури лідерства, доктор психологічних наук, професор Міляєва В.Р. та віце-президент Студентського парламенту Університету, студент Факультету права та міжнародних відносин Маляр С.

З ініціативи ректора, вже третій рік поспіль, голосування за підсумками звіту відбувається таємно. Під час таємного голосування з 428 делегатів, які брали у ньому участь, 418 осіб (що становить 97,7% від делегатів, які проголосували) дали позитивну оцінку діяльності ректора за 2016 рік, 8 – негативну. Детальніше зі звітом можна ознайомитись тут.

Були прийняті рішення Конференції щодо внесення змін до Програми розвитку Київського університету імені Бориса Грінченка на 2013-2017 роки та включення до складу Наглядової ради Університету голови Київської регіональної організації Національної спілки журналістів України Сороки Михайла Михайловича та Президента Футбольної асоціації студентів Києва, народного депутата 2-х скликань Місюру Вадима Ярославовича.

Після закінчення конференції відбувся концерт з нагоди Нового року та Різдва Христового.