Студентська науково-практична конференція «На перетині мови і права»

Студентська науково-практична конференція «На перетині мови і права» 22 лютого 2017 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

 

 

 

22 лютого з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови в Інституті філології відбулася студентська науково-практична конференція «На перетині мови і права», співорганізаторами якої виступили Національна академія внутрішніх справ та Інститут філології Київського університету імені Бориса Грінченка. Крім курсантів академії та студентів-філологів, участь у конференції взяли студенти факультету права та міжнародних відносин, гості з інших вищих навчальних закладів.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися заступник начальника наукового відділу Національної академії внутрішніх справ Олександр Валерійович Калиновський, заступник декана факультету права та міжнародних відносин Наталія Валеріївна Баранова та заступник директора з наукової роботи Інституту філології Олена Леонідівна Доценко.
Перш ніж оприлюднити власні наукові здобутки молоді науковці мали змогу послухати доповіді фахівців у галузі правничої лінгвістики старшого викладача кафедри юридичного документознавства Національної академії внутрішніх справ Світлани Василівни Шутенко та доцента кафедри української мови Інституту філології Олени Леонідівни Доценко.

Особливий інтерес викликала доповідь студентки IV курсу Інституту журналістики Ангеліни Ломакіної, яка розповіла про мовне середовище в соціальних мережах на прикладі проекту "СловОпис". Серед учасників конференції виявилися шанувальники проекту, яких зацікавила ідея стати його учасниками.

Під час секційних засідань виступили студенти з цікавими й ґрунтовними доповідями про основні проблеми взаємодії мови та права: мовну ситуацію і мовну політику в Україні, законодавче закріплення мовних прав громадян та їх реалізацію в різних сферах життя українського суспільства, специфіку мови права, вимоги до мовного оформлення документів різних типів тощо. Курсанти Національної академії внутрішніх справ більше переймалися проблемами мовного забезпечення юридичної діяльності, їхні доповіді були позначені чіткістю аргументації, цікавими й практично цінними прикладами. Вразили ґрунтовними розробками з проблем мовної політики та мовної ситуації в Україні студентки І та ІІ Інституту філології. Колеги-правники не без заздрості констатували, що з такою обдарованою молоддю інститут має велике наукове майбутнє. Актуальними, науково виваженими та гарно підготовленими були доповіді студентів факультету права і міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка.
Після цікавого наукового спілкування учасники конференції були одностайними в необхідності продовження спілкування у такому форматі наступного року.
Колеги з Національної академії внутрішніх справ запропонували опублікувати тези доповідей учасників конференції. Тож робота триває…