У Києві відкрито пам’ятник Олені Телізі

У Києві відкрито пам’ятник Олені Телізі23 лютого 2017 року
Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр»

 

 

 

 

25 лютого 2017 р. київська громада на чолі з Київським міським головою Віталієм Кличком відкрила пам'ятник Олені Телізі на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр». До церемонії долучилися представники уряду та духовенства.

Освятив пам’ятник патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. "Відкриття цього пам'ятника означає, що ми сьогодні вшановуємо пам'ять усіх тих, хто боровся за незалежність нашої України. Наш народ доводить, що він достойний мати свою незалежну Українську державу, тим, що він віддає своє життя за волю України", - сказав Філарет.

"Сьогодні ми вшановуємо пам'ять та відкриваємо пам'ятник громадсько-політичному діячу, учасниці українського визвольного руху, поетесі Олені Телізі. І в її особі ми вшановуємо усіх українських патріотів, які боролися і віддали свої життя за незалежну Україну", - підкреслив Кличко.

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко наголосив, що відкриття пам'ятника поетесі й діячці ОУН Олені Телізі у Бабиному Яру розвінчує російські міфи про роль і місце українських патріотів, зокрема ОУН, у Другій світовій війні.

У свою чергу, міністр культури Євген Нищук підкреслив, що відкриття пам'ятника Олені Телізі сприятиме активнішому залученню молоді до вивчення біографії і творчості поетеси.

До цієї важливої для Києва події долучилася і грінченківська громада, яка включила представництво всіх структурних підрозділдів Університету Грінченка. Після закінчення офіційної частини присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

  • Пам’ятник Олені Телізі встановлено на виконання Указу Президента України про святкування 100-річчя від дня її народження, а також відповідно до заходів із 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру.