Images-loading

Гостьова лекція директора департаменту НБУ в Київському університеті імені Бориса Грінченка

Гостьова лекція директора департаменту НБУ в Київському університеті імені Бориса Грінченк03 березня 2017 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

 

 

 

 

В рамках циклу лекцій керівництва НБУ для студентів економічних спеціальностей до Факультету інформаційних технологій та управління Київського університету імені Бориса Грінченка завітав директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу регулятора Сергій Ніколайчук.

Під час лекції представник центробанку розповів студентам про сучасну монетарну політику НБУ, яка базується на основі режиму інфляційного таргетування (ІТ). Саме цей режим монетарної політики дозволив багатьом успішним на сьогодні країнам подолати високу інфляцію та закласти міцний фундамент для економічного зростання.

«Першою країною, що запровадила інфляційне таргетування була Нова Зеландія, ще 1990 року. Сьогодні у світі налічується 38 країн, які перейшли до режиму ІТ, серед яких, як високорозвинені країни, так і країни, що розвиваються», - зазначив під час лекції Сергій Ніколайчук, та наголосив – що жодна країна не відмовилася від режиму ІТ, більше того – саме країни з ринками, що розвиваються, отримують найбільш помітні результати від запровадження режиму ІТ. Саме перехід до ІТ дозволив Україні знизити інфляцію з майже 60% у квітні 2015 році до 12,4% за підсумками минулого року».

Також студенти довідалися про оновлений механізм монетарної політики та інструменти, що застосовує Національний банк для досягнення її цілей. Зацікавленість студентів викликала система прийняття рішень з монетарної політики, в основі якої розроблені Національним банком економетричні моделі та прогнози.

Представник регулятора розповів про ключові умови, без яких неможливо побудувати сучасний та ефективний центральний банк. Серед них – незалежність та транспарентність, тобто зрозумілість та прозорість дій, яка формує довіру до центрального банку, як з боку бізнесу, так і населення.

По закінченню лекції студенти мали можливість поспілкуватися з лектором у форматі запитання-відповіді. Серед питань, що задавали студенти – перспективи зниження інфляції до однознакового рівня, співпраця України з МВФ, очищення банківського сектору та відновлення кредитування та ін.

З матеріалами лекції можна ознайомитись за посиланням.