Images-loading

Міжнародний телеміст зі студентами Університету Сетон Хол (штат Нью Джерсі, США)

Міжнародний телеміст зі студентами Університету Сетон Хол  (штат Нью Джерсі, США)04 квітня 2017 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

 

  

 

 

4 квітня 2017 р. відбувся Восьмий Міжнародний телеміст у формі Скайп конференції між магістрами істориками Сетон Хол університету, Нью Джерсі, США (керівник професор Дейлі Д. К.) та магістрами істориками Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка (керівник доцент Тарасенко О. О.).

Восьмий Міжнародний телеміст був присвячений звіту українських істориків про виконання їхньої частини американсько-українського науково-дослідницького проекту «Дослідження історії української діаспори США на прикладі штату Нью Джерсі за допомогою цифрових технологій у гуманітарних науках».

Українська команда у складі магістрантів істориків 5 курсу Івана Глаза та Дар’ї Олійник і наукового керівника проекту з української сторони кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Тарасенко Ольги Олексіївни прозвітувала про результати проведеного дослідження українською та англійською мовами.

У проведеному проекті українська команда: розкрила форми міграції українців продовж історії українського народу і прийшла до висновку, що в Україні переважає зовнішня міграція, розкрила історичні причини зовнішньої міграції українців, а також внутрішні і зовнішні фактори міграції українців; розповіла про теслю Івана Богдана (за іншою легендою лікар Іван Богун) з Коломиї, який приїхав у Новий Світ у 1608 р. і якого українська діаспора США вважає першим українцем на американській землі; означила чинники, які обумовлюють утворення діаспори; з’ясувала відмінність між поняттями «еміграція» та «діаспора» та різноманітні тлумачення поняття «українська діаспора» і проілюструвала її поділ на західну і східну та її чотири хвилі.

Українські учасники проекту проаналізовали та творчо використали літературу щодо проблеми еміграції українського народу та української діаспори загалом та переклали цю інформацію на англійську мову.

Логічною кульмінацією проекту стало проведення дослідження про діяльність 60 українсько-американських організацій, створених українською діаспорою протягом 4 хвиль у штаті Нью Джерсі. У проекті більш детальніше висвітлено інформацію про 12 із них.

Детальніше ознайомитись із результатами проведеного американсько-українського науково-дослідницького проекту «Дослідження історії української діаспори США на прикладі штату Нью Джерсі за допомогою цифрових технологій у гуманітарних науках» можна на сторінці проекту посиланням.

Щиро бажаємо всім учасникам проекту плідної праці та нових звершень!