Ви тут: Головна Про Університет Новини Події День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу18 травня 2017 року

В Україні щороку 18 травня відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Цього дня у кожному структурному підрозділі Київського університету імені Бориса Грінченка відбулась Хвилина Мовчання, були запалені Свічки Пам’яті.

Згідно з Планом заходів, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 р. у Національній опері України відбувся вечір-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу за участю вищих посадових осіб держави, громадських та політичних лідерів, глав дипломатичних місій іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні, культурних, наукових діячів, очільників релігійних організацій.

На захід були запрошені представники ректорату, співробітники та студенти Університету Грінченка.

В урочистій частині виступив Президент Петро Порошенко, який зазначив, що Верховна Рада обгрунтовано назвала депортацію кримських татар із Криму геноцидом кримськотатарського народу. «Депортація - це злочин без строку давності», - підкреслив Президент.

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, виступаючи зі зверненням до присутніх двома мовами - кримськотатарською та російською, зазначив, що співвітчизники, які залишилися живими після геноциду кримських татар, «майже піввіку вели відчайдушну боротьбу з одним із найсильніших у той час безжальним радянським режимом, боротьбу за своє повернення на історичну Батьківщину і відновлення своїх елементарних прав».

На вечорі-реквіємі були присутні також дружина Президента Марина Порошенко, Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, міністри, представники посольств, співачка Джамала та інші.

Після закінчення офіційної частини присутнім показали документальний фільм про історію кримськотатарського народу з початку депортації до сьогодення, а потім – виступи у виконанні народних артистів України.

Матеріали надано НМЦ соціально-гуманітарної взаємодії та організації дозвілля студентів