Images-loading

Науково-практичний семінар «Оформлення бібліографічних посилань згідно з ДСТУ 8302:2015 та використання міжнародних стилів в оформленні списків літератури»

Науково-практичний семінар «Оформлення бібліографічних посилань згідно з ДСТУ 8302:2015 та використання міжнародних стилів в оформленні списків літератури»21 червня 2017 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

 

  

 

21 червня 2017 року в корпусі на вул. М.Тимошенка, 13-Б (ауд. 407) відбувся науково-практичний семінар «Оформлення бібліографічних посилань згідно з ДСТУ 8302:2015 та використання міжнародних стилів в оформленні списків літератури».

Семінар був присвячений питанням нових вимог до оформлення дисертацій (наказ МОН України від 12.01.2017р. №40), зокрема про особливості використання Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» та міжнародних стилів оформлення списку наукових публікацій (MLA (Modern Language Association) style, APA (American Psychological Association) style, Chicago/Turabianstyle, Harvard style, ACS (American Chemical Society) style, AIP (American Institute of Physics) style,  IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) style, Vancouver style, OSCOLA, APS (American Physics Society) style, Springer MathPhys Style.

Також були порушені питання якісної перевірки на виявлення плагіату, що нероздільно повʼязано з питанням коректного оформлення посилань у тексті, акцентовано увагу на можливості використання бібліографічних менеджерів (End Note та ін.), які дозволяють автоматично форматувати списки літератури за всіма міжнародними стилями, онлайн-сервісів у вільному доступі для генерування посилань (BibMe) та онлайн-сервісів для перевірки синтаксичного аналізу (парсингу) бібописів документів на предмет можливості автоматичного зчитування роботами цих записів (FreeCite та ін.)

Захід відвідали науковці, викладачі, докторанти, аспіранти та представники редакцій наукових видань Університету й спеціалізованих вчених рад. Учасники активно долучалися до обговорення та ставили свої запитання доповідачам.

Проводили семінар бібліотекар Гузенко Сніжана Іванівна та директор бібліотеки Опришко Тетяна Сергіївна.

Всі матеріали викладені у вільному доступі та розіслані учасникам.

Презентація 1 «ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».

Презентація 2 «Міжнародні стилі оформлення бібліографічних посилань».

Корисні посилання.

 

Матеріали надано: Бібліотекою Університету Грінченка

Автор: Опришко Т. С.