Images-loading

Міжнародний семінар «Арт-практики в екопсихологічному просторі особистості»

Міжнародний семінар «Арт-практики в екопсихологічному просторі особистості»

20-23 березня 2018 року
Київський університет імені Бориса Грінченка

 

 

  

20-23 березня 2018 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся міжнародний семінар «Арт-практики в екопсихологічному просторі особистості». Його організатором виступила кафедра загальної, вікової та педагогічної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

Семінар проводився в межах реалізації проекту «Visions and Reflections: Our Shared Environment Project», що втілюється проектною командою у складі Техаського Центру Проектів (США), лялькового театру СтоунЛайн (США), Американських рад з міжнародної освіти (США), громадської організації «Платформа для культурних ініціатив. ІЗОЛЯЦІЯ» (Україна), Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка (Україна)) за підтримки Посольства США в Україні за Програмою «Малі гранти на підтримку культурних та освітніх проектів», присвяченої 25-й річниці дипломатичних відносин між Україною та США.

Участь у семінарі взяли науково-педагогічні працівники та студенти ВНЗ міст Дніпра, Запоріжжя, Луцька, Сарн, Чернігова, Ніжина, Кам′янського, Києва, Херсона, Житомира, соціальні педагоги та практичні психологи закладів середньої освіти із Києва, Обухова, представники громадських об¢єднань, актори та співробітники київських театрів.

Модератори семінару: Шарі Вілсон, президент Project Central (США), та Хезер Лоенштейн, директор лялькового театру StoneLion (США).

Урочисте відкриття семінару провели:

  • Наталія Клішевич, директор Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка;
  • Олена Коцур, координатор програм Американських Рад з міжнародної освіти;
  • Оксана Сергєєнкова, завідувач кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

У межах програми семінару було представлено такі тематичних блоки: «Мистецтво та довкілля», «Забруднення ґрунту та повітря», «Біорізноманіття та якість води» та «Переносимо все в класну кімнату». Також учасники проекту мали змогу ознайомитися з презентаціями «Роль мистецтва в процесі передачі знань», «Як забруднення довкілля впливає на дику природу?». Учасники мали змогу опанувати арт-техніки в межах творчих вправ «Від сміття до ляльки. Рукотворний художній проект», «Черепахи», «Бджолиний вулик», «Аудит відходів», «Мурал»).

Жваве обговорення відбулося під час дискусій на теми: «Проблеми екологічної освіти в Україні», «Як впровадити ідеї та концепти навчаючи власною творчою активністю?».

Особливий інтерес учасників викликала лялькова вистава «Відображення» від театру «StoneLion», яка дуже вдало продемонструвала біль та переживання стосовно забруднення нашого довкілля. Продовженням блоку «Театральні практики» також став не менш цікавий та вражаючий перформенс «Мій дім» від Київського Плейбек Театру «Поза часом».

Останній день семінару був сповнений рефлексією та роздумами. Роз’їжджаючи по своїм домівкам учасники мали чіткий план «Куди йти далі?», адже це питання стало ключовим даного проекту.

Відео-репортаж - https://www.facebook.com/astudia.grinchenko/videos/2146987698870644/

Наступний етап проекту стартуватиме 29 березня 2018 р. о 19:00 на базі креативної спільноти IZONE і триватиме до 14 квітня в межах мистецької виставки «Куди далі?»

Також 30 березня 2018 р. кафедрою загальної, вікової та педагогічної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка відбудеться семінар для ініціаторів проекту на тему «Арт-практики в системі екопсихологічних трансформацій».

Висловлюємо велику вдячність Посольству США в Києві за підтримку проекту!

 

Автори:
Інна Канюка, координатор проекту, старший викладач кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка
Тетяна Лях, асистент проекту, заступник директора з наукової роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка