Впровадження інноваційних технологій кібербезпеки в Університеті

Впровадження інноваційних технологій кібербезпеки в Університеті

15 листопада 2018 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

 

 

 

15 листопада 2018 року відбулось офіційне відкриття Центру дослідження технологій захисту інформаційних активів (навчального кіберполігону), призначеного для підготовки бакалаврів і магістрів спеціальностей 122 «Комп’ютерні науки» та 125 «Кібербезпека». Відкриття Центру привернуло значну увагу органів державної влади, бізнесу та громадськості. Захід відвідали перший заступник голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України генерал-майор Олександр Чаузов, віце-президент Торгово-промислової палати України Володимир Коляденко, державний експерт з інформаційної безпеки Ради національної безпеки і оборони України Надія Литвинчук.

Центр компетентностей створено за підтримки Київської міської державної адміністрації та партнерів: Автор, АТ ІІТ,Cisco, Hewlett Packard, D-LINK, ESET, IBM, Microsoft.

Навчальний кіберполігон – це віртуальне середовище, у якому моделюються комп`ютерні мережі і кібератаки. Роботу кіберполігону забезпечують 3 сервери та бібліотека утилітів. Під час відкриття центру було продемонстровано приклади використання сучасного навчального обладнання.

«Центр дозволить нашому Університету готувати досвідчених фахівців і забезпечити високий рівень технічних знань. Він надасть доступ викладачам до сучасних інформаційних технологій на рівні міжнародних стандартів і, що найважливіше, дозволить нашим студентам отримати безцінний практичний досвід», – наголосив завідувач кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки Володимир Леонідович Бурячок.

Після офіційного відкриття було проведено круглий стіл «Кібербезпека: освітній аспект», на якому обговорювались важливі питання: підготовка фахівців з кібербезпеки в закладах вищої освіти України та її гармонізація з міжнародними стандартами; співпраця роботодавців та закладів вищої освіти України щодо підготовки фахівців зі спеціальності 125 «Кібербезпека»; наукові, технічні та практичні аспекти створення і використання програмно-апаратних засобів безпеки. Кожен учасник мав можливість висловити свою думку та пропозиції щодо зазначених тем.

 

Матеріали надано НМЦ інформаційно-рекламної та профорієнтаційної діяльності