Урочиста церемонія посвяти у Почесні професори Університету народної артистки України Вікторії Іванівни Лук‘янець

Урочиста церемонія посвяти у Почесні професори Університету народної артистки України Вікторії Іванівни Лук‘янець

21 грудня 2018 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

 

 

 

21 грудня 2018 року на засіданні Вченої ради Університету відбулась урочиста церемонія посвяти у Почесні професори Вікторії Іванівни Лукянець, народної артистки України, оперної співачки, солістки Віденської опери. Відповідне рішення було прийняте Вченою радою 24.05.2018 р. (протокол №5), згідно з яким звання «Почесний професор Київського університету імені Бориса Грінченка» присвоюється Вікторії Іванівні Лук’янець «за вагомий особистий внесок у розвиток світового оперного мистецтва, активну громадянську позицію, плідну співпрацю з Університетом Грінченка у процесі підвищення фахової майстерності студентів спеціальності “Музичне мистецтво”».

На честь Почесного професора хор студентів Інституту мистецтв Університету виконав гімн «Гаудеамус».

В.І. Лук’янець, окрім Віденської опери, також виступає на інших головних оперних сценах світу, зокрема Метрополітен-опера (Нью-Йорк), Ла Скала (Мілан) та Королівський театр Ковен-Гарден (Лондон). У репертуарі співачки, поруч із оперними аріями, почесне місце займають українські народні пісні, які вона виконує у супроводі симфонічних та народних оркестрів. Вікторія Іванівна співала у дуеті із найвідомішими тенорами світу – Пласідо Домінго, Хосе Каррерасом та Лучано Паваротті.

У травні цього року студенти Інституту мистецтв Університету мали унікальну можливість удосконалити свою фахову майстерність під керівництвом Вікторії Іванівни на майстер-класі з сольного співу, а після церемонії посвяти у почесні професори Вікторія Лук’янець провела ще один майстер-клас для студентів Університету.

 

Матеріали надано НМЦ досліджень, наукових проектів та програм