Images-loading

205-річниця з Дня народження Тараса Шевченка

205-річниця з Дня народження Тараса Шевченка

04-11 березня 2019 року
Київський університет імені Бориса Грінченка 

 

 

 

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

І голос твій нам душі окриля!

Востане у новій красі, проживши лихоліття

Твоя, Тарасе, звільнена земля…

У ці дні Україна відзначила 205-річницю з Дня народження класика української поезії, символа українського національного духу – Тараса Шевченка. Його «Кобзар», поему «Гайдамаки» та поетичний цикл «Три літа» знають і цінують у всьому світі.

Роботящим умам,

Роботящим рукам

Перелоги орать,

Думать, сіять не ждать

І посіяне жать.

Т. Шевченко

Постать Шевченка у кожного покоління українців викликає нові думки і переживання. Для грінченківської громади – це, також є основною ознакою незбагненної величі його творчості і життя. У своїх генах Шевченко мав волелюбний дух предків і тому мріяв бачити Україну вільною, щоб народ працював на себе, на своїй власній землі. У творчості великого світоча нашого народу домінує любов до українців і переживання за їхню долю. Все його життя – це, нова модель вільної, єдиної сім’ї.

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати

І будуть люде на землі.

А всім нам вкупі на землі

Єдиномисліє подай

І братолюбіє пошли.

Т. Шевченко

Спадщина Шевченка описана, порахована, опублікована але не досліджена повністю. Тому на нас чекає чимало відкриттів у правильному прочитанні Шевченкових текстів. Священна постать Великого Кобзаря для грінченківців упродовж тижня з 4 по 11 березня стала невід’ємною частиною вивчення правдивої історії рідного народу.

У ці дні по всіх структурних підрозділах відбулись написання рядків із поетичних та прозових творів Т. Шевченка, музичні антракти, презентації поезій Кобзаря іншими мовами, перегляди та обговорення документальних фільмів про великого Кобзаря, віртуальні екскурсійні тури музеями та участь у загальноуніверситетському «Вільному мікрофоні».

І оживе добра слава,

Слава України!

 

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь.

Т. Шевченко

 

Матеріали надано НМЦ соціально-гуманітарної взаємодії та організації дозвілля студентів