Навчальний тренінг у рамках проекту MoPED

11-15 березня 2019 року

11-15 березня 2019 року в рамках проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (MoPED) програми ЄС Еразмус + КА2 – Розвиток потенціалу вищої освіти, № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP, партнером якого є Київський університет імені Бориса Грінченка, на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» відбувся навчальний тренінг для учасників міжнародного проекту та чергова зустріч представників робочих груп консорціуму університетів – учасників проекту.

Київський університет імені Бориса Грінченка представляли – координатор проекту в університеті Н.В. Морзе, проректор з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України; С.В. Василенко, заступник завідувача НДЛ інформатизації освіти; М.А. Гладун, старший викладач кафедри комп’ютерних наук та математики Факультету інформаційних технологій та управління, Г.Л. Бондаренко, завідувач кафедри початкової освіти Педагогічного інституту, кандидат педагогічних наук, доцент; І.П. Воротникова, доцент кафедри методики природничо-математичної освіти і технологій Інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук; О.В. Шкуренко, старший викладач кафедри початкової освіти Педагогічного інституту, кандидат педагогічних наук.

Навчальний тренінг проведений командою науковців із University of Deusto (Іспанія) вразив змістовністю, фаховою обґрунтованістю, емоційністю та великою кількістю практичних вправ, що сприяли обміну досвідом та професійному розвитку учасників.

Протягом тижня колеги-партнери з University of Deusto поділились досвідом та своїми знаннями і вміннями з таких тем: «Дівчата в STEAM», «Модель відкритої школи», «Оцінювання результатів навчання», «Обчислювальне мислення», «Розвиток підприємницької компетентності та шляхи формування підприємницької особи», «Цифрові навички: створення інфографіки для уроку, документу, презентації». Українські партнери взяли активну участь в обговоренні тем, в тому числі: «Розроблення активної дослідницької методики навчання STEАM», «Простір дослідницького навчання з точки зору студента»,

У перервах учасники тренінгу мали нагоду відвідати Національний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди, музей кобзарського мистецтва, презентацію виставки живопису члена Національної спілки художників України, старшого викладача кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Романа Мотузка «Мальовничий Переяслав» та долучитися до майстер-класів з декоративного розпису та мініатюри «Український сувенір» та «Український колорит»; ознайомились із ресурсами бібліотечного середовища Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди та взяли участь у майстер-класі «Арт food-relax» (Смак емоцій), тренінг-релаксі «Енергія руху» та арт-мобі «Дерево побажань», на якому охочі залишили побажання та відгуки про перебування в місті-музеї.

Учасники отримали нові ідеї щодо реалізації інноваційних технологій в освітньому процесі закладів освіти, набули нові професійні вміння та навички, здобули позитивні враження та обмінялись досвідом. За результатами навчання планується провести серію тренінгів для викладачів та студентів Університету, вчителів закладів середньої освіти міста Києва.

У ході зустрічі представників робочих груп консорціуму університетів – учасників проекту усіма партнерами: представлено презентацію курсів, розроблених університетами-партнерами, проведено обговорення і ознайомлення із особливостями їх розробки та впровадження (стратегією рекламної кампанії, процесів проектування з визначенням термінів виконання, оцінкою); представлено і обговорено стан справ щодо планів та викликів, що виникли під час виконання робочих пакетів та розповсюдження інформації про проект; визначено особливості навчання для підвищення професійних навичок і знань та ключові аспекти підготовки та проведення міжнародної конференції

Матеріали зустрічі: інформація на сайті Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди та на сторінці проекту у Facebook, відео про навчальні тренінги від тренерів із University of Deusto (день 1, день 2, день 3, день 4).

Навчальний тренінг у рамках проекту MoPED