Images-loading

І етап Всеукраїнської олімпіади з програмування (ACM/ACPC) на базі Київського університету імені Бориса Грінченка

І етап Всеукраїнської олімпіади з програмування (ACM/ACPC) на базі Київського університету імені Бориса Грінченка

13 квітня 2019 року
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б 

 

 

  

13 квітня 2019 р. на Факультеті інформаційних технологій та управління Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування сезону 2019-2020, який є 1/8 фіналу Міжнародної командної студентської олімпіади з програмування (ICPC - International Collegiate Programming Contest) під егідою Асоціації обчислювальної техніки (ACM - Association for Computing Machinery).

АСМ-ІСРС є найпрестижнішою всесвітньою студентською олімпіадою, що викликає величезний інтерес серед студентів. Олімпіада народилась в 1970 році в США, коли університет Техасу «A&M» проводив «First Annual Texas Collegiate Programming Championship». Міжнародними змагання стали в 1977 році.

Команда складається з трьох осіб й отримує в своє розпорядження всього один комп’ютер для розв’язання 8-14 задач протягом п’яти годин. Перевірка розв'язків здійснюється автоматично, перемагає та команда, яка правильно вирішить максимальну кількість завдань за мінімальний час. При цьому користуватися допоміжними джерелами інформації або електронними пристроями заборонено. Тому для перемоги необхідні не так знання якихось спеціальних мов програмування, як навички швидкого прийняття рішень, глибокої ерудиції в питаннях алгоритмів і структур даних, ефективної та злагодженої командної роботи.

На базі нашого університету змагалось 15 команд з Київського національного торговельно-економічного університету, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Університету державної фіскальної служби України, Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою та Київського університету імені Бориса Грінченка. Спонсором змагань була компанія Ring Ukraine.

Перший етап олімпіади проводився синхронно по всій Україні на одному наборі задач одночасно. На відкритті олімпіади з вітальним словом та побажаннями успіху виступила декан Факультету інформаційних технологій та управління, голова організаційного комітету, кандидат педагогічних наук Михацька Алла Валер’янівна. Завідувач кафедри комп’ютерних наук і математики Литвин О.С. розповіла студентам про правила участі в олімпіаді, особливості її проведення та перспективи переможців.

Усім учасникам, які змагались на базі нашого університету була надана комп’ютерна техніка однакової потужності, що забезпечило рівні умови змагань. Після напруженої п’ятигодинної роботи учасникам олімпіади оголосили результати, нагородили переможців та вручили цінні призи від спонсора.

Задачі

Звіт

 

Матеріали надано Факультетом інформаційних технологій та управління