Ознайомчий візит у межах міжнародного освітнього проекту «Соціальна робота у порівнянні»

Ознайомчий візит у межах міжнародного освітнього проекту «Соціальна робота у порівнянні»

05-12 квітня 2019 року
 

 

 

  

Із 5 по 12 квітня 2019 року у межах реалізації міжнародного освітнього проекту «Соціальна робота у порівнянні», що проводиться Інститутом людини спільно з Кельнським університетом (м. Кельн, Німеччина) та реалізується в рамках програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ) студенти Інституту людини з координатором проекту, заступником директора з науково-методичної та навчальної роботи Павлюком Р.О. здійснили ознайомчу поїздку в м. Кельн (Німеччина).

Програма ознайомчого візиту передбачала обмін знаннями про соціальне життя, соціальну безпеку в Україні та Німеччині; ознайомлення з особливостями та відмінностями підготовки соціальних працівників, соціальних педагогів, фахівців у галузі спеціальної освіти в Кельнському університеті; відвідування соціальних закладів для людей з особливими потребами; тематичні тренінги та семінари, обговорення основних стратегій подолання соціальних проблем.

Упродовж ознайомчого візиту студенти Інституту людини разом зі студентами Університету Кельну (м. Кельн, Німеччина) прослухали цикл лекцій доктора наук, професора Кельнського Університету Філіпа Валькенхорста про систему соціальної роботи та соціального забезпечення в Німеччині; взяли участь у круглому столі з провідним співробітником Мартіною Лешванге на тему «Професійне консультування та підтримка з питань молодіжної політики» в Земельному відділі у справах дітей та молоді; ознайомились з роботою німецької церковної організації Diakonie (заклади для людей різних вікових категорій з обмеженнями, дитячий садок «Ранок», комплекс для мігрантів) (м. Міхаельсхофен); відвідали в’язницю для молоді (м. Хайнсберг); ознайомились із підприємством «Lebenshilfe» (м. Хайнсберг), на якому працюють люди з психічними і фізичними обмеженнями; відвідали кафе «Samocca» - заклад, в якому працюють люди з обмеженими можливостями; школу для дітей з порушеннями поведінки «Rafaelshaus» у м. Дормхаузен та центр вільної культурної молодіжної ініціативи «Kulturraum e.V.» м. Кельн.

Окрім ознайомлення із системою соціальної роботи та соціального забезпечення студенти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка мали можливість поспілкуватись із студентами Університету Кельну (Німеччина), ознайомитись із культурою Німеччини, місцевими пам’ятками культури та культурними осередками.

Із нетерпінням чекаємо другий етап реалізації проекту «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» проекту «Соціальна робота у порівнянні» - візиту студентів та професорів Університет Кельну в Україну у вересні 2019 року.

 

Матеріали надано Інститутом людини