Images-loading

Звернення Вченої ради Київського університету імені Бориса Грінченка до депутатів Верховної Ради VІІІ скликання

Депутатам Верховної Ради VІІІ скликання

Шановні народні депутати!

Вчена рада Київського університету імені Бориса Грінченка, що є колегіальним органом управління університету, закликає Вас ухвалити сьогодні, 25 квітня 2019 року, Закон 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Мова – як ціннісна основа та оберіг Українського народу, його міжнародний ідентифікуючий код, сакральна спадщина, прирощена багатьма поколіннями українців та людей різного етнічного походження, які творили нашу спільну культуру, – має бути збережена та захищена державним простором для свого повноцінного функціонування і розвитку. Українська мова неодмінно стане консолідуючою платформою для українців, кримськотатарського народу та представників усіх національностей – для всіх, хто вважає Україну своєю Батьківщиною. Українська мова – це фундамент соборності народу, міжнаціонального діалогу заради процвітання, спільного щасливого життя в Україні, європейській та світовій співдружності.

Сподіваємося, що сьогодні Ви підніметеся над партійними, після- та передвиборчими інтересами і виявите якості мудрих державотворців, які усвідомлюють свою відповідальність за долю України у час великих історичних викликів, у час, коли Росія чинить шалений тиск на Україну та заперечує сам факт існування українського народу, у час, коли питання історичного майбутнього постало з особливою гостротою.

Сподіваємося, що кожен громадянин України, який не обтяжений посадою, і державний службовець, і підприємець, і депутат, і Президент мають вільно володіти державною мовою, поважати мови інших народів і національностей, бо у цьому запорука консолідації такої політичної нації, як Український народ.

Почуйте сьогодні пророчий заповіт Бориса Грінченка: «Наступає час, коли ми зможемо вернути нашому культурному центрові те сяйво культурної поваги, яке одне тільки дає нації право на місце серед інших націй».

З повагою –

Вчена рада Київського університету імені Бориса Грінченка