Images-loading

Навики і компетенції ХХI ст. в Університеті Грінченка

Навики і компетенції ХХI ст.. в Університеті Грінченка 09 жовтня 2017 р.
м. Київ, вул. М. Тимошенка, 13-Б

 

 

 

 

У час технологічного прогресу, автоматизації більшості процесів виробництва, стрімкого розвитку інформаційного суспільства, експерти в сфері освіти все частіше наголошують на тому, що старі підходи до навчання виявляються недієвими в нинішніх умовах. Тому слід переорієнтовувати навчання в розрізі нових викликів та шукати нові вектори розвитку.

Фахівці стверджують, що нині перед закладами освіти стоїть завдання змінити підхід до усталених, часто застарілих, норм освітнього процесу і перейти на новий рівень в процесі підготовки кадрів. Тільки це дасть можливість сьогоднішнім випускникам мати відповідний набір умінь та навиків, які потрібні для роботи в ХХI столітті. Для цього студенти мають навчитися критично мислити, самостійно добувати інформацію і критично її оцінювати, а не просто її зберігати та запам’ятовувати.

Вище зазначений напрям розвитку обрав і наш Університет. З цього навчального року студенти-грінченківці мають змогу отримувати навики та компетенції в Центрах компетенції, або ж іншими словами в Центрах практичної роботи.

9 жовтня 2017 року члени ректорату ознайомилися з роботою новостворених Центрів компетенцій в навчальному корпусі №1.

Директори та декани презентували створені Центри та детально розповіли про функції, які вони виконують. У процесі ознайомлення відбулося спілкування зі студентами, які саме займалися в різних Центрах компетенцій. Студенти відмітили, що практико орієнтоване навчання, яке спрямоване на різного роду дослідження, допомагає їм краще засвоювати теоретичний матеріал, удосконалюючи отримані знання та вміння на практиці.

Одна із груп студентів Інституту журналістики опановувала навики ведення прямого ефіру на радіо в «Центрі ефірного і цифрового радіомовлення», ще одна група студентів займалася в «Інформаційно-аналітичному центрі, «НВЦ «Грінченко-Інформ». У цьому центрі створено всі умови для вдосконалення навиків новинної журналістики, адже грінченківці мають змогу долучитися до роботи університетського суспільно-політичного інтернет-видання «Грінченко-Інформ». Тим самим відчувши на практиці, що являє собою журналістика «в полі».

Студенти Факультету інформаційних технологій та управління займалися в «Лабораторії вбудованих мереж і 3D моделювання», в «Центрі «живої математики», в «Центрі економічної дидактики» та в «Центрі основ управління».

Члени ректорату також змогли побачити як функціонує «Центр археологічних досліджень» на Історико-філософському факультеті. Аспіранти якраз досліджували з допомогою спеціального професійного обладнання археологічні знахідки трипільської культури привезені із експедиції околиць Майданецького поселення (Черкащина).

У «Центрі дипломатичної та протокольної служби» Факультету права та міжнародних відносин студенти вчилися сервірувати стіл для зустрічі офіційної делегації й охоче ділилися щойно отриманими знаннями із членами ректорату.

Було також представлено «Медико-біологічний центр» Факультету фізичного виховання і спорту, тренажерну залу та басейн.

По завершенню, ректором Університету Віктором Огнев’юком було дано доручення, відповідним особам, щодо удосконалення роботи Центрів компетенцій та оснащення їх додатковим дидактичним матеріалом.