Ви тут: Головна Про Університет Візитівка Вчена рада Склад Вченої ради Університету Сегеда Тетяна Прокопівна
Контактна інформація

Сегеда Тетяна Прокопівна

Професор кафедри фізичної реабілітації та біокінезіології

Науковий ступінь, вчене звання

Доктор біологічних наук, старший науковий співробітник

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

Біографія

У 1974 р. закінчила Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю “біофізика”. Трудову діяльність розпочала у 1974 р. в Інституті проблем онкології АН УССР на посаді старшого лаборанта з вищою освітою. З 1977 по 1991 р. працювала в Київському науково-дослідному рентгено-радіологічному і онкологічному інституті МОЗ УССР (з 1989 р. – Київський науково-дослідний інститут онкології МОЗ УССР) спочатку старшим лаборантом з вищою освітою, з 1984 р. – молодшим науковим співробітником, з 1991 р. – науковим співробітником. З травня 1991 р. по січень 1994 р. працювала в Київському НДІ серцево-судинної хірургії на посаді старшого наукового співробітника, а з 1992 р. – провідного наукового співробітника. В 1994-1995 рр. – провідний науковий співробітник проблемної лабораторії екологічної патології Української екологічної академії наук. В 1995-2005 рр. – завідуюча НДЛ електронної мікроскопії та фізико-технічних методів дослідження Інституту екологічної патології людини. З червня 2005 р. по травень 2012 р. – старший науковий співробітник лабораторії ендоекології та техногенно-індукованої патології Інституту сорбції та проблем ендоекології НАН України. З жовтня 2012 р. по червень 2013 р асистент кафедри гістології та ембріології Київського Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. З вересня 2013 р. – професор кафедри фізичної культури та спортивної майстерності Київського університету імені Бориса Грінченка, а з 2016 року – професор кафедри фізичної реабілітації та біокінезіології факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту КУБГ. Науково-педагогічний стаж – 47 років.

Доктор біологічних наук (диплом ДД № 009507), наукове звання – старший науковий співробітник (атестат АС № 006996). Є автором та співавтором понад 140 друкованих праць, зокрема, 9 монографій, 4 навчальних посібників, 7 методичних рекомендацій, свідоцтва на реєстрацію авторських прав на твір № 50813: «Відкриття: Сутність радіаційно-індукованих патологічних процесів в організмі людини» та патента на корисну модель № 83411 «Спосіб патоморфологічної діагностики радіаційно-індукованих змін у людському організмі». Неодноразово брала участь у міжнародних наукових конференціях, де виступала з доповідями.

Досвід педагогічної та науково-педагогічної роботи попередньо отримала в Київському славістичному університеті («Безпека життєдіяльності», «Основи біології та генетики», «Екологія», та Київському Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця. («Гістологія та ембріологія»).

 

Професійний і науковий інтерес

Наукові інтереси зосереджені у сфері біології, а саме – досліджень ультраструктурних змін в органах і тканинах людини та тварин при різних патологічних станах, під впливом лікувальних засобів і несприятливих чинників довкілля, зокрема – внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.  

Інше

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про Університет Візитівка Вчена рада Склад Вченої ради Університету Сегеда Тетяна Прокопівна