Ви тут: Головна Структура Підрозділи Університету НМЦ соціально-гуманітарної взаємодії та організації дозвілля студентів Діяльність Гуртожиток Події в гуртожитку Майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки

Майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки

17 червня 2013 року в Університетському гуртожитку (бул-р І.Лепсе, 46) відбувся майстер-клас із виготовлення традиційної української ляльки-мотанки, організований Інститутом психології та соціальної педагогіки, який провела випускниця ІПСП Аліса Якушина.

Взявши участь у майстер-класі, мешканці гуртожитку поринули у чарівний світ рукоділля та українських обрядових традицій. Приємно відзначити, що двоє студентів-юнаків теж не залишились осторонь, тим самим розвіявши стереотипи, що подібне заняття – справа суто жіноча.

Процес створення ляльки-мотанки супроводжувався цікавою розповіддю про її походження та символічне значення для наших пращурів. Виявляється, така лялька могла слугувати не лише для забави, але й оберігала, закликала вдачу, гарний врожай, пришвидшувала весілля, виконувала бажання. Особливість її у тому, що вона виготовлялась без ножиць, голки та вузлів, щоб не «відрізати», «зашити» чи «зав’язати» свою долю.

В результаті копіткої сумлінної роботи, що супроводжувалась жартами та цікавими коментарями, кожен із присутніх тримав у руках свою особливу, яскраву ляльку-мотанку.

Дякуємо всім, хто знайшов час, виявив бажання стати трішечки ближчим до української національної традиції, історії. Щиро сподіваємось, що лялька–оберіг впорається зі своїм призначенням – допоможе виконати найзаповітніше бажання і принесе вдачу!