Ви тут: Головна Структура Підрозділи Університету НМЦ соціально-гуманітарної взаємодії та організації дозвілля студентів Діяльність Гуртожиток Події в гуртожитку Майстер-клас із розпису писанок в Університетському гуртожитку

Майстер-клас із розпису писанок в Університетському гуртожитку

Стародавні українські традиції з кожним роком стають все більш популярними, особливо напередодні Великодніх свят, невід’ємним атрибутом яких є писанки, що несуть у собі важливий сакральний зміст.

Ще до часів писемності нанесені на шкарлупу яєць чарівні, магічні знаки уособлювали певну систему побажань добра, щастя, захисту від природних стихій, розуміння Всесвіту і свого місця в ньому. Писанка з давніх-давен була оберегом українців. Українському народові вдалося зберегти знакову символіку писанки, донести до сьогодні автохтонні графічні уявлення про життя так виразно, глибинно і лаконічно.

Зважаючи на першочерговість збереження стародавніх традицій та виховання свідомого ставлення до національної культури свого народу, 07.04.2015 року у вітальні Університетського гуртожитку № 1 було проведено майстер -клас з писанкарства під головуванням студентки 2 курсу спеціальності «Історія» Інституту суспільства Трофимченко Анастасії.

Всі, хто в цей вечір завітав до кімнати відпочинку, із задоволенням не лише знайомилися з історією, особливостями, технікою виготовлення писанок, а й власноруч творили це диво, щиро віруючи, що воно принесе взаєморозуміння, щедрість, чистоту почуттів, здоров’я, і благополуччя і мир!