Урочистості з нагоди Посвяти першокурсників у студенти Київського університету імені Бориса Грінченка

30 серпня 2013 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулись урочистості з нагоди «Посвяти першокурсників у студенти».

За традицією, святкування розпочалося церемонією покладання квітів до пам’ятника Борису Дмитровичу Грінченку та могили родини Грінченків, в якій взяли участь адміністрація Університету, співробітники, студентський актив, першокурсники.

Після покладання квітів першокурсники були запрошені до концертної зали навчального корпусу №1. Незважаючи на те, що погода вранці була хмарною та дощовою, біля входу до Університету всіх гостей свята теплими яскравими променями вітало сонечко, створене із повітряних кульок жовто-білих кольорів. У фойє святковий настрій дарував камерний оркестр Інституту мистецтв під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України Володимира Ткачука. У його виконанні лунали перлини класичної світової музики.

Велике емоційне враження на студентів перших курсів справила хода до концертної зали Вченої ради Університету на чолі з Ректором – Віктором Олександровичем Огневюком під урочисте виконання міжнародного студентського Гімну «Гаудеамус», яку учасники свята вітали стоячи та під гучні оплески.

Цей день «Посвяти» назавжди запам’ятається новому поколінню грінченківців, адже слова настанови, добрі побажання пролунали від Ректора, Директорів інститутів, гостей. Почесними гостями урочистостей були: Леонід Михайлович Новохатько (Міністр культури України), Олександр Павлович Попов (Голова КМДА), Оксана Миколаївна Добровольська (Директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу КМДА), Анатолій Володимирович Толстоухов (радник, спеціальний уповноважений Премєр-міністра України).

Кульмінація свята - вручення гостями разом із Ректором символічного студентського квитка нашим першокурсникам.

Вишуканим мистецьким подарунком стала яскрава концертна програма, що розпочалась показом відеофільму про покладання квітів, відзняте вранці під час урочистої церемонії. Демонстрація фільму супроводжувалась глибоким виконанням пісні «Я України син!» (вірші - Вадим Крищенко, музика - Павло Мрежук) керівником вокальної студії Університету Євгеном Нєдєльським.

Потужною енергетичною хвилею, що об’єднала всіх присутніх на святі, стала візитівка нашої столиці – пісня «Як тебе не любити, Києве мій» (вірші - Дмитро Луценко, музика - Ігор Шамо) у неперевершеному виконанні Заслужених артистів України Римми Шаповалової та Віктора Тетері, заслуженого діяча мистецтв України – Оксани Петрикової.

Поряд із професійними виконавцями-викладачами Університету на сцені були і студенти, - така творча співпраця вже стала доброю традицією грінченківців. Глядачі сприймали виступ кожного артиста із щирим захопленням. У концертній програмі було представлено різноманіття музичних стилів, жанрів, настроїв. Віртуозне виконання запальної «Самби» старшим викладачем Маргаритою Малаховою заполонило концертну залу шаленим драйвом!

Витончені філософські хореографічні композиції «Дерево життя» та «Маленький принц» у виконанні дитячого танцювального колективу «Створення тіла» (художній керівник – Марія Юбкіна) зачарували своєю глибиною, естетикою втілення, пластикою та культурою виконання.

Хочеться відзначити цікавий відеоряд, що супроводжував концертну програму, професійно створений режисером НМЦ СГВОДС Дмитром Лєвітом.

За доброю традицією грінченківської родини, свято посвяти першокурсників у студенти завершилося піднесеним спільним виконанням «Гімну Університету».

Вітаємо всіх першокурсників із здобуттям почесного звання «Студент Київського університету імені Бориса Грінченка»! Бажаємо вам яскравих студентських років та великого професійного майбутнього!