Images-loading

Міжнародна наукова співпраця

Науково-дослідна лабораторія освітології Київського університету імені Бориса Грінченка співпрацює із зарубіжними науковими установами й науковцями з проведення науково-практичних заходів 

19 травня 2017 року в рамках Фестивалю науки у Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся круглий стіл «Європейський освітній простір: спільні наукові дослідження та проекти» за участю НДЛ освітології, кафедри теорії та історії педагогіки, кафедри загальної педагогіки Силезького університету в Катовіцах (Польща) 

 05 19 17 fest nauky

 

Науково-дослідна лабораторія освітології Київського університету імені Бориса Грінченка співпрацює із зарубіжними науковими установами й науковцями з проведення науково-практичних заходів

 26-29 жовтня 2016 року НДЛ освітології Київського університету імені Бориса Грінченка приймала делегацію науковців з Вищої школи імені Павла Влодковіца у Плоцьку (Республіка Польща) – доктора наук, декана педагогічного факультету Марію Хмєлєвську та доктора наук, директора гімназії при Вищій школі імені Павла Влодковіца у Плоцьку Малгажату Каміньську.

Співробітники НДЛ освітології та польські колеги обговорили напрями співпраці.

 

 

28 жовтня 2016 року співробітники НДЛ освітології та польські колеги з Вищої школи імені Павла Влодковіца у Плоцьку (Республіка Польща) взяли участь у загальних зборах Української академії акмеології та V Міжнародній науково-практичній конференції «Акмеологія: наука ХХІ століття».

Перед учасниками конференції з доповіддю «Діяльність Педагогічного факультету Вищої школи імені Павла Влодковіца у Плоцьку» виступила доктор наук, декан педагогічного факультету Марія Хмєлєвська.

На загальних зборах Академії співробітників НДЛ освітології – Батечко Ніну Григорівну, доктора педагогічних наук, доцента та Козак Людмилу Василівну, доктора педагогічних наук, доцента було обрано академіками УАА. Іноземним членом УАА було обрано докторів наук з Республіки Польщі Марію Хмєлєвську та Малгажату Каміньську.

 

 

08 вересня 2015 року в рамках підписаного Меморандуму між науково-дослідною лабораторією освітології та Школою менеджменту Університету Тампере (Фінляндська Республіка) в стінах нашого Університету відбулася гостьова лекція професора Групи досліджень вищої освіти Університету Тампере Сеппо Хьолтя «Забезпечення якості вищої освіти». У заході також взяла участь дослідниця цієї ж групи Юлія Шумілова.

Організатором заходу виступила НДЛ освітології.

З вступним словом до слухачів звернулась Козак Людмила Василівна, старший науковий співробітник НДЛ освітології Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент.

У своїй лекції професор Сеппо Хьолтя визначив зовнішні та внутрішні фактори, які впливають на якість освіти в університеті, наголосив на необхідності створення незалежних Національних агенцій із забезпечення якості освіти та залучення до них міжнародних експертів, представників роботодавців та бізнесу, підкреслив необхідність проведення аудиту в університетах з метою підтримки та перевірки їхнього рівня якості освіти. На прикладі Університету Тампере проаналізував систему моніторингу якості освіти у Фінляндській Республіці та роль у ній Національних агенцій із забезпечення якості освіти.

Під час лекції усі учасники мали змогу поставити питання доповідачу та обговорити основні проблеми забезпечення якості вищої освіти в Україні та світі.

 

 

 

28-29 травня 2015 року Київський університет імені Бориса Грінченка за ініціативи НДЛ освітології відвідала делегація науковців з Університету Тампере (Фінляндська Республіка) на чолі з професором Сеппо Хьолтя. В стінах Університету відбувся науково-практичний семінар „Експерти, консультанти, управлінці сфери освіти: міждисциплінарні підходи до підготовки”.

З вступним словом до учасників семінару звернулась Сисоєва Світлана Олександрівна, завідувач НДЛ освітології Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України.

З доповідями на семінарі виступили: Сеппо Хьолтя, професор Університету Тампере (тема доповіді: „Тенденції та виклики в політиці вищої освіти Фінляндії”); Вуокко Кохтамекі, доктор Університету Тампере (тема доповіді: „Програма підвищення кваліфікації у сфері управління вищою освітою”); Сисоєва Світлана Олександрівна, завідувач НДЛ освітології Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України (тема доповіді: „Підготовка експертів у галузі освіти: зміст міждисциплінарних програм”); Морзе Наталія Вікторівна, проректор з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України (тема доповіді: „Інформаційно-технологічні можливості університету в організації он-лайн навчання”); Соболь Наталія, аспірант Київського університету імені Бориса Грінченка (тема доповіді: „Розвиток комунікативної компетентності лідерів освітньої галузі засобами мистецтва”). Вкінці семінару його учасники поставили запитання вченим Університету Тампере (Фінляндська Республіка) стосовно організації системи освіти в Фінляндії.

Далі відбулась зустріч фінської делегації з Огнев’юком Віктором Олександровичем, ректором Київського університету імені Бориса Грінченка, доктором філософських наук, професором, академіком НАПН України. Під час зустрічі підписано Меморандум про наміри між Київським університетом імені Бориса Грінченка та Університетом Тампере.

Гості Університету відвідали Першу міжнародну конференцію „Реформи вищої освіти в Україні: критичні питання у сфері законодавчих та інституційних трансформації”, що проходила в КНУ імені Тараса Шевченка, ознайомились з системою інформаційно-технологічного забезпечення освітнього процесу Київського університету імені Бориса Грінченка, а також з роботою з НДЛ освітології.

 14-16 травня 2015 року у рамках українсько-польського проекту Національної академії педагогічних наук України та Вищої педагогічної школи Спілки польських вчителів (м. Варшава, Республіка Польща) «Проблеми освіти в Польщі та Україні у контексті процесів глобалізації та євроінтеграції», а також співпраці з Київським університетом імені Бориса Грінченка на базі університету відбулася зустріч з провідними науковцями Республіки Польща та України.

Під час візиту польські колеги взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Компетентнісно зорієнтована освіта: якісні виміри».

З доповідями на пленарному засіданні конференції виступили Стефан Мешальський, ректор Вищої педагогічної школи Спілки польських вчителів (м. Варшава, Республіка Польща), доктор хабілітований гуманістичних наук у галузі педагогіки, професор звичайний (тема доповіді «Інтерактивність навчання та соціальні компетенції вчителя») та Наталія Беднарська, науково-дидактичний співробітник (ад’юнкт) Вищої педагогічної школи Спілки польських вчителів (м. Варшава, Республіка Польща), доктор наук у галузі педагогіки (тема доповіді «Основні положення навчання з використанням нових інформаційних технологій як запрошення до дискусії щодо компетенцій сучасного вчителя»).

Продовжив конференцію науковий дискурс «Розвиток вищої освіти в Україні та Польщі: від національних традицій до європейських стандартів», модератором якого стала Сисоєва Світлана Олександрівна, завідувач науково-дослідної лабораторії освітології Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України. Під час дискурсу з доповіддю виступили Сидорчик Руслана, Бабенко Світлана, Тимошенко Таїса, студенти-магістранти спеціальності «Педагогіка вищої школи» Гуманітарного інституту київського університету імені Бориса Грінченка, які презентували свої наукові дослідження на тему «Університетська освіта: зарубіжний досвід (країни Європейського Союзу, Сполучені Штати Америки, Японія)».

Далі відбулася дискусія провідних науковців Університету та Вищої педагогічної школи Спілки польських вчителів (м. Варшава, республіка Польща) під час якої учасники окреслили основні проблеми та перспективи розвитку вищої освіти в Україні та Польщі, зокрема, підготовки кадрів вищої кваліфікації, діяльності національних агенцій з оцінки якості вищої освіти, підняття престижу педагогічної професії, відбору абітурієнтів, які вступають на педагогічні спеціальності тощо.

  

Співпраця з навчально-дослідницьким центром (Higher Education Group), Університет Тампере (Фінляндія)

 

 

17-22 грудня 2014 року завідувач НДЛ освітології проф. Сисоєва С. О. та молодший науковий співробітник Кузьменко О. М. відвідали Університету Тампере (Фінляндія).

Під час робочого візиту було проведено зустрічі зі співробітниками навчально-дослідницького центру (Higher Education Group), що займається проблемами управління вищою освітою в Фінляндії. Prof. Seppo Holtta та Dr. Vuokko Kohtamäki представили діяльність свого центру та детально розповіли про одну із навчальних програм KOHA, яка розроблена для управлінців та менеджерів у сфері вищої освіти. Проф. Сисоєва С. О. у своєму виступі представила новий Закон України «Про вищу освіту» та науково-методичне напрацювання НДЛ освітології для підготовки експертів у галузі освіти.

Було узгоджено план дій щодо подальшої співпраці з навчально-дослідницьким центром (Higher Education Group). Зокрема, заплановано проведення у Київському університеті імені Бориса Грінченка спільного українсько-фінського науково-практичного семінару у кінці травня 2015 р.

 

 

 

Співпраця з Вищою педагогічною школою Спілки польських вчителів (м. Варшава, Польща)

 

Міжнародна польсько-українська конференція «Освіта для полікультурного суспільства».

12 -17 травня 2014 р. у рамках українсько-польського проекту Національної академії педагогічних наук України та Вищої педагогічної школи Спілки польських вчителів (м. Варшава, Республіка Польща) «Проблеми освіти в Польщі та Україні у контексті процесів глобалізації та євроінтеграції» відбулася шоста польсько-українська конференція на тему: «Освіта для полікультурного суспільства». Конференція проведена у м. Варшава та м. Шльонськ (Республіка Польща) на базі Вищої педагогічної школи Спілки польських вчителів та Шльонського університету за участі делегації науково-педагогічних кадрів від Київського університету імені Бориса Грінченка.

За матеріалами конференції було видано збірник наукових праць «Полікультурність і освіта» за редакцією Тадеуша Левовицького, Віктора Огнев’юка, Єви Огродської-Мазур та Світлани Сисоєвої.

Українсько-поль...
Виступи учасник...
Учасники конфер...

 

Міжнародна науково-практична конференція «Цілі та результати освітніх реформ: українсько-польський діалог»

15-16 травня 2013 року НДЛ освітології Київського університету імені Бориса Грінченка стала співорганізатором у проведенні Міжнародної науково-практичної конференції «Цілі та результати освітніх реформ: українсько-польський діалог». За матеріалами конференції було видано монографію «Освітні реформи: місія, дійсність, рефлексія» за редакцією Василя Кременя, Тадеуша Левовицького, Віктора Огнев’юка та Світлани Сисоєвої.

Виступ ректора ...
Закриття конфер...
Учасники конфер...

 

Міжнародна українсько-польська конференції «Освіта у полікультурних суспільствах».

У квітні 2012року у Вищій педагогічній школі Спілки польських вчителів (м. Варшава, Республіка Польща) відбулася Міжнародна українсько-польська конференції «Освіта у полікультурних суспільствах».

Участь у семінарі від Київського університету імені Бориса Грінченка взяли:

Ректор В.О. Огнев'юк. Виступ «Еволюційний поступ освіти в контексті освітології».

Проректор з наукової роботи Л.Л. Хоружа. Виступ «Освіта і виховання в умовах полікультурностій утвердження національної ідентичності».

Завідувач НДЛ освітології С.О. Сисоєва. Виступ «Культурологічні концепти освітології в контексті розвитку полікультурного суспільства».

За матеріалами конференції було видано збірник наукових праць «Освіта у полікультурних суспільствах» за редакцією Василя Кременя, Тадеуша Левовицького, Єжи Нікіторовича та Світлани Сисоєвої .

 

Міжнародний науковий семінар «Освітологія як новий напрямок інтегрованого дослідження освіти».

3-4 листопада 2011 року у Вищій педагогічній школі Спілки польських вчителів (м. Варшава, Польща) відбувся україно-польський науковий семінар «Освітологія як новий напрямок інтегрованого дослідження освіти».

Участь у семінарі від Київського університету імені Бориса Грінченка взяли:

Ректор В.О. Огнев'юк. Виступ «Філософія освіти та її місце в структурі наукових досліджень феномену освіти».

Проректор з наукової роботи Л.Л. Хоружа. Виступ «Аксіологічні засади освітології: держава, суспільство і особистість».

Проректор з науково-методичної, інноваційної та міжнародної діяльності С.А. Калашнікова. Виступ «Концепція лідерства в управлінні освітніми системами».

Завідувач НДЛ освітології С.О. Сисоєва. Виступ «Освіта як об'єкт дослідження».

Аспірант, м.н.с. НДЛ освітології Ю.О. Даценко. Виступ «Освітологічні акценти освітньої політики».

За матеріалами наукового семінару видано збірник наукових праць «Цілісне розуміння освіти – на зустріч з освітологією» за редакцією Тадеуша Левовицького, Віктора Огнев’юка та Світлани Сисоєвої (книга видана польською мовою).

Під час семінару також були обговорені напрямки співробітництва між Вищою педагогічною школою Спілки польських вчителів та Київським університетом імені Бориса Грінченка.

Науковий семіна...
Учасники науков...
Збірник наукови...


За підсумками зустрічі у Варшаві польських колег було запрошено взяти участь у міжнародній науково-практичній конференції «Людські цінності і толерантність у сучасному світі: міжконтинентальний діалог інтелектуалів», що проходила 16 листопада 2011 року у Київському університеті імені Бориса Грінченка у рамках святкування Міжнародного дня толерантності, запровадженого 1995 року рішенням ЮНЕСКО.

Зустріч із поль...
Міжнародна наук...
Зарубіжні учасн...

 

17 листопада 2011 року в Педагогічному інституті Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася зустріч з Почесним ректором Вищої педагогічної школи Спілки польських вчителів, доктором хабілітованим гуманітарних наук у галузі педагогіки, професором звичайним, іноземним членом НАПН України Тадеушем Левовицьким.
У зустрічі взяли участь співробітники НДЛ освітології.
Тадеуш Левовицький прочитав лекцію для студентів та викладачів Педагогічного інституту на тему «Особливості професійної підготовки майбутнього педагога у Польщі». Під час лекції вчений поділився своїми думками щодо розвитку міжкультурної едукації у професійній підготовці майбутнього педагога, окреслив напрямки співробітництва польських та українських освітян.
Після лекції відбулися урочистості, під час яких ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України Віктор Огнев’юк вручив диплом та мантію почесного професора Київського університету імені Бориса Грінченка Тадеушу Левовицькому.

Лекція Тадеуша ...
Вручення Тадеуш...
Фото на згадку ...