ЮК «АСТРЕЯ» Київського університету імені Бориса Грінченка взяла участь у Всеукраїнському тижні права, Виставці-форумі «Правники - суспільству» (9-11 грудня 2015 р.)

Колектив ЮК «Астрея» КУ ім. Бориса Грінченка взяв участь у Київському форумі «ПРАВНИКИ – СУСПІЛЬСТВУ», який проходив у рамках ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ ПРАВА в приміщенні Академії адвокатури України (м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 27) протягом 9-11 грудня 2015 р. Всеукраїнський тиждень права проводиться щорічно, в тиждень, що включає День прав людини, який відзначається у світі на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 1948 р. Загальної декларації прав людини. Організаторами заходу виступили Міністерство юстиції України спільно з Координаційною радою молодих юристів України, за всебічної підтримки правничих інституцій, засобів масової інформації, міжнародних організацій, зокрема Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Справедливе правосуддя».

Учасники форуму «Правники – суспільству»: фахівці у сфері права структурних підрозділів апарату Міністерства юстиції України та його органів; представники Головного територіального управління юстиції у м. Києві, Головного територіального управління юстиції у Київській області, Державної фіскальної служби України, Державної міграційної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України, Пенсійного фонду України; представники адвокатських об’єднань, груп та компаній; юридичних клінік ТОВ «Академії адвокатури України», Національного авіаційного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка; «Європейського університету», Київського університету ім. Бориса Грінченка ЮК «Астрея»; Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі ЮК «Надія» тощо.

Відкриття Всеукраїнського тижня права відбулося 7 грудня в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького (м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4). Захід відкрив академік Юрій Шемшученко, директор Інституту держави і права ім. В. М. Корецького. З вітальними словами до учасників заходу звернулися: Юрій Баулін, голова Конституційного суду України; Гецадзе Гія Гізойович, заступник Міністра юстиції; Копиленко Олександр, директор Інституту законодавства Верховної Ради України; Девід Вон, керівник Проекту USAID «Справедливе правосуддя»; Наталія Беца, представник ОБСЄ в Україні; Оніщенко Наталія, академік Національної академії правових наук України та інші провідні фахівці у галузі права.

В рамках заходу, колектив ЮК «Астрея» Університету взяв активну участь у наданні безоплатної первинної правової допомоги шляхом надання безкоштовних юридичних консультацій. Так, протягом трьох днів, студентами-консультантами була надана юридична допомога 40 громадянам серед яких були також внутрішньо переміщені особи та біженці. Консультації здійснювались переважно у цивільних, шлюбно-сімейних, адміністративних та трудових справах.

Студенти-консультанти прослухали майстер-класи провідних юристів України, зокрема керівника Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, зокрема Ілони Колотілової – адвоката, члена Всеукраїнської координаційної ради молодих юристів України, на тему: «Апеляційне та касаційне оскарження рішень в цивільному процесі»; Андрія Слащука – старшого партнера Компанії «ЕКСПЕРТСЕРВІС УКРАЇНА», на тему: «Практика захисту інтелектуальної власності в Україні. Перспективи розвитку правового інституту в Україні у рамках європейської інтеграції»; Олександра Колотілова – старшого партнера Компанії «ЕКСПЕРТСЕРВІС УКРАЇНА», на тему: «Практика затягування розгляду справ у цивільному процесі»; Станіслава Батріна – керівника проекту «Відкритий суд», на тему: «Реформування судової системи та проект «Відкритий суд»; Богдана Сергійовича – директора Другого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Міністерства юстиції України, на тему: «Нормативно-правове забезпечення права на безоплатну правову допомогу: особливості практичного застосування» та інші.

За активну участь у роботі Київського форуму, колектив ЮК «Астрея» нагороджений відзнаками Координаційної ради молодих юристів України при міністерстві Юстиції України і Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Київській області та Міжнародного благодійного фонду «Фундація юридичних клінік України».

20151209_104145
20151209_104157