В українців споконвіку існує традиція взаємодопомоги, суспільної праці, піклування про ближнього. Допомагаючи іншим, ми ініціюємо позитивний рух у суспільстві, беремо на себе відповідальність за те, що відбувається довкола, та надихаємо людей на творення добра. Волонтерська діяльність в Університеті Грінченка була популярною завжди. Але особливої цінності та сенсу вона набула у воєнний час, ставши ключовою основою щодення і для студентської молоді, і для викладачів, і для співробітників. Керуючись гаслом Бориса Дмитровича: «Коли хочеш ти добро робити, – поспішай його робити швидше», грінченківці-волонтери допомагають дітям і дорослим, піклуються про здоров’я людей і тварин, їхній комфорт і безпеку.
Студенти та викладачі Факультету права і міжнародних відносин з початку року регулярно відвідують вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 та Святошинського дитячого будинку-інтернату, даруючи дітлахам розвиваючі ігри, набори для малювання, солодощі, а, головне, – спілкування; активно долучилися до плетіння маскувальних сіток у волонтерській спільноті «Сирецька сіткарня», виготовлення окопних свічок; ставши разом з ГО «Український осередок з прав людини та розвитку освітніх новацій» співорганізаторами регіонального конкурсу дитячого малюнку «Україна – мій рідний край», передали творчі роботи на фронт, до військового шпиталю; допомогли притулку для тварин «Виставковий центр», придбавши спеціальний корм та долучившись до вигулу собак.
Активно допомагає притулкам тварин і студентська молодь Факультету суспільно-гуманітарних наук. У січні 2024 року на благодійні внески було закуплено корм і ліки для трьох притулків: «Дім Сірка», «Кішчин дім» і «Лапа».
Здобувачі освіти Факультету журналістики щонеділі беруть участь в акціях на підтримку військовополонених, які організовує Асоціація родин захисників «Азовсталі»; співпрацюють з ГО «Всенародний національний визвольний рух України»; долучаються до заходів Українсько-ізраїльської місії «Frida Ukraine», надаючи журналістський супровід; закуповують корм, щовихідних допомагають доглядати за тваринами у притулках «ДворНяшкам Дім» та «Виставковий центр». 13 березня 2024 року студентська молодь факультету взяла участь у толоці, організованій ГО «Сміливі відновлювати» у місті Гостомель.
Студенти, викладачі Факультету української філології, культури та мистецтва активно співпрацюють з благодійною організацією допомоги військовим «Фонд РУЄВИТ», благодійним фондом «Змінимо життя на краще» (допомагають українським учням адаптуватися до освітнього процесу за кордоном). Члени студентського самоврядування навчального підрозділу реалізують власний волонтерський проєкт «Happy animals», зокрема, надаючи допомогу тваринам у притулку «В добрі руки».
На Факультеті музичного мистецтва і хореографії започатковано проєкт «Волонтери Охматдиту» у рамках якого для маленьких пацієнтів презентують концертні програми, проводять майстер-класи, навчають грі на фортепіано та ударних інструментах. Здобувачі освіти, випускники, викладачі факультету активно долучаються до заходів, які організовує лікувальний заклад (ярмарки, виставки, толоки).
На Факультеті психології, соціальної роботи та спеціальної освіти, Факультеті педагогічної освіти зосередили зусилля на допомозі підрозділам Збройних сил України – там виготовляють окопні свічки, плетуть маскувальні сітки.
Діяльність волонтерів Київського столичного університету імені Бориса Грінченка втілює найшляхетніші прагнення кожного українця – прагнення перемоги та миру, свободи, безпеки та справедливості для всіх.